Prezidentės kritiką išgirdo pasaulis – nuskambėjo griežtas pareiškimas

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjunga (ES) į savo gynybą turi investuoti daugiau ir daryti tai efektyviau.

Pasak jos, tam būtina skatinti Europos karinės pramonės bendradarbiavimą, sparčiau kurti Europos gynybos fondą užtikrinant galimybę jame dalyvauti ir smulkiosioms įmonėms, didinti valstybių atsparumą kibernetinėms ir hibridinėms grėsmėms.

Glaudesnis ES šalių bendradarbiavimas gynybos srityje neturi dubliuoti NATO, sakė prezidentė, pristatydama Lietuvos poziciją Hagoje dėl Europos gynybos stiprinimo, pranešė Prezidentūra.

„Nyderlandai, Belgija ir Liuksemburgas supranta mūsų regionui kylančius saugumo iššūkius ir padeda juos atremti. Šios valstybės vienos pirmųjų atsiuntė savo karius į priešakines NATO pajėgas Lietuvoje. Beniliukso šalis ir Lietuvą taip pat sieja tvirti ekonominiai santykiai – prekybos apimtys praėjusiais metais viršijo 3 mlrd. eurų“, – sakė D.Grybauskaitė, dalyvaudama Nyderlandų mieste Hagoje, kur vyko Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų susitikimas.

Pirmas tokio formato valstybių vadovų susitikimas

Šiame susitikime šalių vadovai aptarė ES ateities, saugumo ir gynybos klausimus, prasidėjusias derybas dėl britų pasitraukimo iš bendrijos. Tai pirmas tokio formato valstybių vadovų susitikimas. Jis vyko prieš ketvirtadienį Briuselyje vyksiantį ES viršūnių susitikimą.

Baltijos ir Šiaurės šalys jau turi ilgą bendradarbiavimo ES tradiciją ir savo pozicijas derina prieš kiekvieną Europos Vadovų Tarybą. Susitikimas Hagoje – tai galimybė Lietuvai svarbius klausimus aptarti ir su mums artimomis Beniliukso šalimis.

Prezidentės teigimu, Nyderlandų iniciatyva rengiamas susitikimas suteikia daugiau galimybių Lietuvai ES ginti savo interesus ir rodo, kad į Baltijos ir Šiaurės šalių balsą įsiklausoma.

Susitikime dalyvavo Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte, Belgijos ministras pirmininkas Charlesas Michelis, Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavieras Bettelis, Estijos premjeras Juris Ratas, Latvijos premjeras Maris Kučinskis, Švedijos ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas, Suomijos valstybės sekretorė ES reikalams Kare Halonen ir Danijos valstybės vicesekretorius Michaelis Christensenas

 


Rašyti komentarą...
T
Tautietisss
2017-06-21 23:11:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasaulyje baltūjų liko jau apie 10proc.,o čia dar apie karų kurstyma kalbama :O kažkas iš dar auksčiau tą baltąjį žmogų nori visiškai sunaikinti tarpusavyje kiršindamas.Mes turim bendradarbiauti,draugauti,tartis juk esam genetiškai panašūs su slavais ir germanais,giminiškos tautos tam,kad išgyventume kaip rūšis nes po 20-30metų,mūsų visai liks likučiai lyginant su tamsiaodžių žmonių rasėmis,jau jie savo prigimtimi išstumia baltuosius iš jų didžiūjų,gražiausių pasaulio miestu.Kas čia vyksta su mumis,užvestas mechanizmas savęs susinaikinimo,kažkieno sugalvotas iš auksčiau ;) Kur tas gėris? kur draugystės? Ar čia toks juodas biznis vyksta karo kurstymais ir vargšų žmonių gazdinimu remiantis.Nieks jo nenori ištikro,niekam iš paprastų žmonių jis nėra reikalingas,tik galingiesiems kažkodėl ech...:(((
Atsakyti
-6

n
nu visai
2017-06-21 22:49:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
boba nupušo! šalies, kurioje daugiausiai eks'komunistai per visokias "nota bene" auksinius šaukštus, gertuves, pasenusią techniką ir t.t. pirkdami tik ką ir veikia, kad valstybės biudžetinius pinigus vagia, eks'komunistė, eks'kgbistė prezidentė mokina europiečius ... didinti armijų finansavimus ir efektyviai leisti armijų stiprinimui skirtus pinigus (gal dar sugėbės kaip pavyzdį paridyti tą pačią "nota bene"?) - juokinga ir apgailėtina situacija.
Atsakyti
-2

r
romas
2017-06-22 07:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ginybą aišku reik stiprinti ji viską sako gerai. Bet baltuju mažeja ne del ginybos btiprinimo,o del nenoro gimdyti vaiku,del per didelio noro turto,kaifo,namu,kelioniu ir tt.Žiurek kinai ryžiu laukuose afrikiečiai džiunglese pilna vaiku prigamina,o čia namus turi,mašinas turi,tik vaikus tingi gamint,sunku matai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų