Prezidentė: tai nepaprastai džiugi žinia laukiant valstybės 100-mečio

Vasario 16-osios akto originalo suradimas – nepaprastai džiugi žinia belaukiant valstybės 100-mečio, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tikėtina, kad rastas dokumentas, tai Vasario 16-osios akto vienas iš kelių egzempliorių su originaliais parašais, kuris buvo perduotas Vokietijai. Tai nepaprastai džiugi žinia belaukiant valstybės 100-mečio! Tikiuosi, kad nuodugnesni tyrimai patvirtins dokumento autentiškumą ir galėsime kreiptis dėl dokumento perdavimo Lietuvai“, – Prezidentūros BNS perduotame komentare cituojama prezidentė.

Trečiadienį Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba, BNS patvirtino dokumentą radęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Aktas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos politiniame archyve saugomas dokumentų bylų grupėje, pavadintoje „Baltijos provincijų ateitis: Lietuva“.

Šalies premjeras Saulius Skvernelis BNS sakė, kad Vyriausybė dės visas pastangas susigrąžinti dokumentą.

REKLAMA

„Aš tai vertinu kaip esminį įvykį, kaip vieną geriausių žinių šiais metais (...). Džiugu, kad pavyko surasti, surasti mūsų mokslininkui ir tikrai manau, kad tai prasmingas stimulas mūsų šimtmečiui. Manau, kad mūsų aktas turėtų grįžti į Lietuvą. Vyriausybė darys viską, ieškos būdų, kaip tą aktą susigrąžinti. Aš manau, kad ir iš Vokietijos pusės galime tikėtis geranoriškumo, tai būtų geriausia Vokietijos dovana šimtmečio proga“, – sakė premjeras.

Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų