Prezidentė siūlys Seimui griežtinti probacijos sąlygas

Prezidentė artimiausiu metu pateiks Seimui pataisas, kurios turėtų užtikrinti griežtesnes nuteistųjų probacijos sąlygas, sako prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

Tai jis sakė po prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimo su Kalėjimų departamento direktore Živile Mikėnaite ir policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, kuriame buvo aptartos priemonės, kad probacijos sistema veiktų efektyviai.

Kitos išeities nėra

„Būtina griežtinti probacijos sąlygas, kad pareigūnai nelauktų, kol įvyks nauja nelaimė, o turėtų realius įrankius, kaip apsaugoti visuomenę nuo tokių grėsmę keliančių asmenų", - antradienį žurnalistams prezidentūroje sakė V.Sarapinas.

D.Grybauskaitė Probacijos įstatymo pataisomis siūlo, kad jeigu probacijos sąlygomis laisvėje esantis asmuo nevykdo teismo jam priskirtų įpareigojimų, probacijos pareigūnai turėtų per 24 valandas kreiptis į teismą dėl teismo sprendimo vykdymo pagal nuosprendį. Tuo metu teismas tokį kreipimąsi turėtų išnagrinėti per tris darbo dienas.

REKLAMA

V.Sarapinas perdavė prezidentės poziciją, kad kai kurie laisvėje atsidūrę nuteistieji nesugeba jos vertinti, nevykdo teismo nurodymų ir „vaikšto tarp kitų žmonių kaip tiksinčios bombos". Pasak D.Grybauskaitės, probacijos pareigūnai, kontroliuodami laisvėje esančius nuteistuosius, turi dažniau pasitelkti įvairias institucijas ir visuomenę.

Prezidentė LRT radijui antradienį sakė, jog tikisi Seimo pritarimo pataisoms. „Be jokios abejonės, padidės krūvis ir teismams - teismai turės rimčiau reaguoti, nes dabar pagal statistiką didelė dalis probacijos pareigūnų kreipimųsi atmetami (...). Tikiuosi, kad Kražių istorija padės mums griežčiau ir rimčiau užlopyti spragas, kurios yra įstatyminėje bazėje ir įgyvendinimo praktikoje“, - sakė D.Grybauskaitė.

Kražių įvykiai

Pataisos teikiamos po to, kai D.Grybauskaitė penktadienį lankėsi Kelmės rajone, Kražiuose, kur neblaivus teistas asmuo nužudė keturias moteris. Įtariamas žudikas Rimantas Bekintis, prieš kelis mėnesius nuteistas už smurtą prieš sugyventinę, buvo įtrauktas į Šiaulių apygardos probacijos registrą, tačiau pareigūnai tikino nenustatę, kad jis keltų pavojų aplinkiniams.


Rašyti komentarą...
P
PP
2015-11-11 08:43:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau Lietuvą valdantieji praregėjo , kad valstybės byrėjimas prasideda iš vidaus , kad nors ir retais dygsniais jau šiandien reikia lopyti teisingumo sistemą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų