Prezidentė perspėjo valdančiuosius dėl Darbo kodekso

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad Seimas spręsdamas dėl veto Darbo kodeksui pritars jos siūlomam įstatymo variantui, kurį vadina kompromisiniu.

„Tos reformos mums reikia, liberalizuoti darbo santykius, bet nepažeidžiant, neužgaunant ir nepriverčiant vergauti mūsų žmonių. Tai galima priimti ir šiame Seime, priimant mano pasiūlymus, kas turėtų nuimti įtampą nuo valdžios ir profsąjungų“, – antradienį Seime po susitikimo su valdyba žurnalistams sakė prezidentė.

Dėl šalies vadovės grąžinto naujojo Darbo kodekso su pataisomis parlamentas spręs jau šeštadienį, pirmąją paskutinės šios kadencijos sesijos dieną. Pagal Seimo statutą, gavęs prezidento vetuotą įstatymą Seimas visų pirma balsuoja, ar svarstyti grąžintą įstatymą iš naujo, ar laikyti jį nepriimtu.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė irgi išsakė viltį, kad parlamentui pavyks rasti sprendimą dėl Darbo kodekso ir šis klausimas bus išspręstas dar šioje kadencijoje. „Sesija bus trumpesnė nei įprasta, o darbų laukia labai rimtų ir atsakingų, šeštadienį pradedame nuo visų vetuotų prezidentės įstatymų, tikimės, kad rasime sutarimą, ir visi šie paketai galės įsigalioti nuo kitų metų sausio pirmos dienos“, – sakė L.Graužinienė.

Artėja lemiamas metas

„Šeštadienį Seimas turės priimti pagrindinį apsisprendimą – ar palieka galioti senąjį (Darbo kodeksą), ar priima svarstyti prezidentės pataisas visas iš karto. Tikiuosi, kad šį klausimą išspręsime koncentruotai ir visi Seimo nariai turi prisiminti, kad turime priimti atsakingus sprendimus“, – kalbėjo parlamento pirmininkė.

Po paskutinio susitikimo su šios kadencijos Seimo valdyba prezidentė taip pat džiaugėsi, kad „iš principo bendradarbiavimas buvo darbingas ir rezultatyvus, nors buvo ir įtampų, ir nuomonių skirtumų“.

„Bet strateginiais valstybei klausimais radome sutarimą, visų pirma dėl pensijų kompensavimo, šauktinių grąžinimo, krašto apsaugos finansavimo, euro įvedimo. Tas prioritetas, kuris visada buvo vystomas, socialinio saugumo klausimai, ir antikorupciniai įstatymai, pasidžiaugti, nors ne viskas priimta, didelė dalis mano pasiūlymų rado supratimą Seime“, – sakė šalies vadovė.

Seimas į paskutinę savo šios kadencijos sesiją renkasi šeštadienį. Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną, o lapkritį į pirmą posėdį turėtų susirinkti naujosios kadencijos parlamentas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų