Prezidentė pareiškė drąsiai: tai siunčia aiškią žinią visiems

Lietuva antradienį oficialiai pasveikino Vokietijos vadovaujamo tarptautinio NATO bataliono karius, kurie atsiųsti reaguojant į Rusijos grėsmę.

Per ceremoniją Rukloje prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad tarptautinės pajėgos veiks kaip atgrasymo priemonė.

„Dar niekada Lietuvoje nebuvo dislokuotos tokios didelės ir vientisos pajėgos. Tai siunčia aiškią žinią visiems: NATO stovi stipri ir vieninga“, – kalbėjo D.Grybauskaitė. Priminusi sovietų ir nacių okupacijas, Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lejen) sakė, kad „daugiau niekada Lietuvos laisvės ir nepriklausomybė nebebus aukojama“.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rukloje iškilmingai pasveikintas NATO priešakinių pajėgų batalionas

Vokietijos vadovaujamas batalionas bus vienas iš keturių tokių karinių vienetų rytiniame NATO pakraštyje. Kiti batalionai įsikurs Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje. Kiekviename iš jų bus po maždaug tūkstantį karių.

Lietuvos kariuomenės atstovai BNS informavo, kad iki šiol į Lietuvą atvyko 130 vokiečių karių iš planuojamų 450. Prie jų taip pat dedasi belgų ir olandų kariai, vėliau atvyks Liuksemburgo, Norvegijos, Prancūzijos ir Kroatijos pajėgos.

Pagal atskirą misiją Lietuvoje šiemet taip pat bus dislokuoti keli šimtai JAV karių, šiuo metu pratybose Lietuvoje dalyvauja ir Čekijos kariai.

NATO teigia pajėgas dislokuojanti dėl Rusijos intervencinių veiksmų Ukrainoje ir pasikeitusios saugumo situacijos. Lietuvos pareigūnams ypač didelį nerimą kelia Karaliaučiaus srities militarizavimas.

Maskva neigia turinti kokių nors teritorinių ambicijų Baltijos šalyse ir tikina, kad NATO pajėgos kelia grėsmę Rusijos saugumui.

Šimtametės tradicijos

Lietuvos ir Vokietijos karinis bendradarbiavimas ypač intensyvus tapo pastaruosius kelerius metus. Pernai rugpjūtį pasirašyta sutartis dėl vokiškų „Boxer“ pėstininkų kovos mašinų pirkimo už 386 mln. eurų, tai didžiausios vertės sandoris Lietuvos kariuomenės istorijoje. Lietuvos kariuomenė taip pat perka vokiškas savaeiges haubicas, sunkvežimius, kariai daug metų naudoja vokiškus automatinius šautuvus G-36.

REKLAMA

Istoriškai dvišaliai kariniai ryšiai turi šimtametes tradicijas. Nors dalis vokiečių visuomenės dėl nacizmo patirties jautriai žiūri į karines misijas, Lietuvos istorikai pabrėžia saksų savanorių vaidmenį Lietuvos nepriklausomybės kovose su bolševikais 1919 metais.


Rašyti komentarą...
S
Sotus
2017-02-07 16:07:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parduok kompą , su kuriuo niekus rašinėji, ir paėsi... Išbadėjusi Vilma...
Atsakyti
-1

V
Vilma
2017-02-07 15:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nato maitins uz dyka ,o savi zmones galbut neturi uz ka pavalgyt, mokesciai is ju atima paskutini kasni. durna valdzia rusu bijo, ko nebijot kad visus prigrobtus turtus uzvaldys. nera ko rusu bijot kai patys didziausi vagys ir banditai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų