Prezidentė: NATO turi perkelti karines vadavietes arčiau

NATO turi perkelti karines vadavietes arčiau rytinių Aljanso sienų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį susitikusi su vyriausiuoju NATO pajėgų Europoje vadu Curtisu M. Scaparrotti.

„Šalies vadovės teigimu, keičiantis geopolitinei dinamikai NATO yra per lėtas, todėl reikalingi pokyčiai tiek reformuojant ir spartinant sprendimų priėmimą, tiek perkeliant karines vadavietes arčiau rytinių Aljanso sienų“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

„Pasak prezidentės, šiuo metu NATO vadovaujančios struktūros ir karinės pajėgos yra vis dar išdėstytos pagal Šaltojo karo laikų logiką – Europos Vakaruose ir Pietuose. Šiandien stiprėjant Rusijos grėsmei būtina Aljanso pajėgas perdislokuoti į rytinį flangą“, – teigiama jame.

Prezidentė teigė, kad Baltijos šalims taip pat reikalinga regioninė oro gynyba ir priemonės, kurios užkirstų kelią galimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinei izoliacijai bei užtikrintų greitą sąjungininkų pastiprinimo atvykimą.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2017-03-16 13:58:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu ,kad D. Grybauskaitė geriau išmano apie kariuomenės valdymą ir jos galias nei generolai.
Atsakyti
0

D
Daktaras
2017-03-16 14:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko jokia nato tau neprivalo.Pati issisokyneji pries kitus tai pati ir ginkis o ne slepkis uznugaryje.Tu pati gimei cccp,kaip tau negeda spjauti i savo saknis?
Atsakyti
0

a
ario
2017-03-16 19:07:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu kutvela raminkis ... !!! uzp... su savo tankais ir nato ... nebalsavau uz tave ir nepritariu tavo tokiam tupam valdymui ... kur per tavo issisokimus , gali nukentet niekuo deti zmones ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų