Prezidentė jau turi paruošusi darbą rudens sesijai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė rudens sesijoje siūlys pataisas, pagal kurias į profesinių mokyklų valdymą būtų labiau įtraukiami darbdaviai, daugiau dėmesio būtų skiriama mokymui darbo vietoje, prie profesinių studijų finansiškai turėtų labiau prisidėti darbdaviai.

Prezidentės spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad į Seimo rudens sesijos darbotvarkę D.Grybauskaitė, be kita ko, siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurios keltų reikalavimus profesinio mokymo kokybei ir orientuotų profesinį mokymą į Lietuvos darbo rinkos bei verslo plėtros interesus.

Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė BNS teigė, kad pagal pataisas, kurias numatoma registruoti artimiausiu metu, planuojama profesinio mokymo kokybę kelti per didesnę atskaitomybę socialiniams partneriams, pirmiausia darbdaviams.

„Keisis profesinių mokyklų vertinimo sistema į ją labiau įtraukiant socialinius partnerius (...).Yra siekiama suteikti daugiau svarbos mokymuisi darbo vietoje, didesnio orientavimo į pameistrystę, mes suprantame, kad tikimasi didesnio socialinių partnerių ne tik dalyvavimo, bet ir didesnio darbdavių (finansinio) prisidėjimo“, – aiškino ji.

REKLAMA

Patarėja atkreipė dėmesį, kad tobulinant profesinio mokymo turinį žingsnių jau anksčiau ėmėsi Švietimo ir mokslo ministerija.

„Praėjusiu programavimo periodu buvo parengta ne viena profesinio ugdymo modulinė programa, taip pat buvo parengti profesinio rengimo standartai“, – sakė S.Mačiukaitė-Žvinienė.

Anot jos, pertvarkant profesinį mokymą turėtų mažėti ugdymo įstaigų.

„Čia labiau galėtų Švietimo ir mokslo ministerija pakomentuoti, nes ir Vyriausybės programoje yra numatyta profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarka“, – sakė ji.

Be kita ko, prezidentės pataisos turėtų numatyti, kaip tobulinti profesinio orientavimo sistemą – kad jis prasidėtų kuo ankstyvesniame amžiuje ir būtų sisteminis. Didesnių pokyčių atrankoje į profesines mokyklas nenumatoma – jau šiemet jis vyko centralizuotai, per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui organizuoti.

Teikti Profesinio mokymo įstatymo pataisas prezidentė žadėjo ir prasidedant 2016 metų Seimo rudens sesijai bei 2017 metų Seimo pavasario sesijai.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-08-21 16:13:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Proftechninių mokyklų moksleviai negali būti gerai paruošiami ,nes nėra kur atlikti praktiką. Prichvatizatorius vėliau stebisi ir trokšta iš jaunimėlio dangiškų migdolų. Tai tęsiasi jau ketvirtį amžiaus ir nieko nepadaro švietimo ministerija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų