tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Lietuva švenčia –  stipriausiame kariniame ir politinime klube – NATO mes jau 15 metų. 2004 kovo pabaigoje įvykusį sukirtimą rankomis prezidentė Dalia Grybauskaitė vadina didžiojo lūžio pavasariu.

Na, o tautiečiai saulėtą popietę susirinkę į iškilmes Daukanto aikštėje sako, jog didžiuojasi Lietuva, mat į tokį aljansą, pasak jų, gali patekti ne bet kas. Tuo metu mūsų šalies kariškiai tikina, kad dabar esame lygiateisiai partneriai.

 

2004 metų kovo 29 dieną tuometis Lietuvos premjeras Algirdas Mykolas Brazauskas perduoda prisijungimo prie NATO ratifikacijos raštus Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybei ir mūsų šalis oficialiai tampa stipriausio pasaulyje aljanso nare. Nuo šios dienos prabėgo lygiai 15 metų ir saulėtą šiltą šeštadienio popietę švęsti sukakties patriotiški vilniečiai ir miesto svečiai renkasi prie prezidentūros. Į Daukanto aikštę įnešamos Lietuvos Respublikos ir NATO vėliavos.

Sveikinimo žodį pirmoji taria prezidentė. Prieš 15 metų prasidėjusią oficialią draugystę Dalia Grybauskaitė pavadino didelio lūžio pavasariu. Na, o užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius primena, jog iki prisijungimo prie NATO Lietuva buvo mėtoma ir vėtoma grėsmingų kaimynų.

REKLAMA

Trispalvėmis ir NATO simbolika pasipuošę tautiečiai sako, kad prisijungimu prie 28 Šiaurės Amerikos ir Europos valstybių aljanso reikia didžiuotis, mat į šią šeimą Lietuva buvo priimta ne be reikalo.

REKLAMA

Šventėje nenuobodžiavo ir mažieji. Mergaitės ir berniukai turėjo progą užsilipti ant kovinių pėstininkų mašinų „Boxer“, visureigių Humvee. Taip pat ir pasimatuoti sunkias karių liemenes bei šalmus, rankose palaikyti automatinius ginklus. 

Per 15 metų kartu su aljansu nuveikta išties daug. Kartu su 28 valstybėmis surengta dešimtys sudėtingų ir masinių pratybų, atidarytas NATO štabas, nuo 2017 dislokuotas priešakinių pajėgų batalionas, vadovaujamas vokiečių, nuolat patruliuoja oro policijos naikintuvai. Visgi, pasak šalies kariuomenės atstovų, skolinga nelieka ir Lietuva. Esame tarp 7 aljanso valstybių, skiriančių krašto apsaugai mažiausiai 2 procentus bendrojo vidaus produkto. Taip pat mūsų kariai nuolat dalyvauja misijose užsienyje. Štai į Afganistaną pirmai savarankiškai misijai išvykome dar 2005 metais.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų