Prezidentė: dėl Vasario 16-osios akto kalbamasi su Vokietija

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvos diplomatai bendrauja su Vokietijos pareigūnais dėl Berlyne rasto Vasario 16-osios akto galimo perdavimo, bet sprendimų kol kas nėra priimta.

„Šiais klausimais užsiima Užsienio reikalų ministerija, mūsų ambasadorius Vokietijoje, yra tiesioginis bendravimas, bet kol kas, mūsų žiniomis, sprendimų Vokietijos pusė dar nėra priėmusi“, - sakė prezidentė, Karmėlavoje atsakydama į BNS klausimą.

Ranka rašytą Vasario 16-osios nutarimą lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašais Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve kovo pabaigoje rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Netrukus po to D.Grybauskaitė parašė laišką Vokietijos prezidentui ir jame išsakė lūkestį, kad Vokietija perduos dokumentą Lietuvos valstybei kaip dovaną valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

Vokietijos federalinio archyvo prezidentas Michaelis Hollmannas BNS praeitą savaitę pareiškė manantis, kad nutarimą Vokietija galėtų Lietuvai paskolinti vieniems metams, bet neturėtų jo perduoti visam laikui.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų