Prezidentė davė Vyriausybei pylos: tai yra gėdingi atvejai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog Vyriausybė tampa neatspari korupcinei įtakai, o atsakomybė už Ministrų kabineto darbą pirmiausia tenka premjerui Algirdui Butkevčiui.

„Vyriausybės galimybės tęsti darbą iki kadencijos pabaigos tiesiogiai priklauso nuo galimai neskaidriuose procesuose dalyvavusių asmenų gebėjimo prisiimti ir politinę atsakomybę“, - trečiadienį sakė prezidentė po susitikimo su premjeru.

„Grynai atvirai tiesmukai, ar premjeras gali likti ar ne, mes nekalbėjome. Aš labai tikiuosi, kad premjeras sugebės ir ras savyje jėgų pareikalauti atsakomybės iš tų žinybų, iš tų ministerijų, ant kurių krenta šešėlis“, - sakė ji, paklausta, ar atsistatydinti, jos nuomone, turėtų ir premjeras.

Anot prezidentės, sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės atleidimas yra „pirmas žingsnis“.

„Tai gėdingi atvejai, dėl kurių Vyriausybė darosi pažeidžiama, neatspari spaudimui ir net galimai korupcinei įtakai. Matome neadekvatų situacijos vertinimą, problemų neigimą, akivaizdžių korupcijos apraiškų interpretavimą pagal seną nomenklatūrinį supratimą“, - sakė prezidentė, pažymėjusi, kad tai tik „gilina Vyriausybės krizę“ ir destabilizuoja padėtį šalyje.

REKLAMA

Anot prezidentės, ant sveikatos apsaugos ir aplinkos apsaugos ministrų kritęs korupcijos šešėlis ir galimai neskaidri Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų veikla „meta šešėlį visos Vyriausybės reputacijai“.

D.Grybauskaitės teigimu, jos minima „politinė atsakomybė“ nebūtinai reiškia ministrų atsistatydinimą. „Politinė atsakomybė gali būti prisiimama įvairiomis formomis, tai nebūtinai reiškia galutinį atsistatydinimą, palieku tą prerogatyvą spręsti pačiam ministrui pirmininkui (...), bet šešėliai kol kas krenta ir ant aplinkos ministro, ir ant Žemės ūkio ministerijos, ypač pavaldžių institucijų“, - sakė šalies vadovė.

Paklausta, ar reagavo į premjero viešai išsakytą prašymą pateikti konkrečius faktus apie korupcijos apraiškas Vyriausybėje, D.Grybauskaitė sakė nesanti „teisėsaugos institucija“.

Pasak šalies vadovės, Vyriausybė turi užtikrinti priimamų nutarimų skaidrumą, Žemės ūkio ministerijai ir kitoms ministerijoms pavaldžių įstaigų veiklos kontrolę, skaidrų ES paramos lėšų skirstymą bei valstybės ir savivaldybių įmonių veiklos skaidrinimą.

„Asmeninis pavyzdys ir atsakomybė bei europietiški skaidrumo standartai, o ne deklaratyvūs pareiškimai turi būti Vyriausybės besąlygiškos kovos su korupcija pagrindas“, - sakė šalies vadovė.


Rašyti komentarą...
u
uteniškis
2016-02-10 10:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėr ką ir kalbėt... Kaip gali jaustis vyriukas materėlas " praplautom ausim" del girdėjima? Turėtų pats suspast, kad nepaveža ta vežima.
Atsakyti
0

T
TROLIUI - Zigmui
2016-02-10 20:15:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tau į durnyną seniai reikia verkšlenantis silpnaproti!!!
Tu - rusijos Putleriui parsidavęs TROLI geriau pasižiųrėk kaip rusijoje demokratija žlunga, kai žmogus prieš valdžią kelias dešimtis teismų laimi, bet vis vien lygu nuliui, sunaikinamas žmogaus turtas (pastatai).
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų