Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta svarbaus vizito

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį išvyksta dviejų dienų vizito į Maltą, kur susitiks su šalies vadovais ir dalyvaus Europos Sąjungos (ES) vadovų susitikime dėl migracijos krizės ir santykių su Jungtinėmis Valstijomis.

Ketvirtadienį D.Grybauskaitė Maltoje susitiks su šios Viduržemio jūros salos premjeru ir prezidente. Malta šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, todėl daugiausia dėmesio turėtų būti skirta ES darbotvarkės klausimams.

Penktadienį D.Grybauskaitė dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime. Valetoje vyksiančio viršūnių susitikimo darbotvarkės pagrindinės temos turėjo būti pastangos pažaboti imigrantų srautus iš Libijos bei tolesni veiksmai po britų sprendimo trauktis iš ES.

Tačiau savo pirmame susitikime po naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos ES valstybių lyderiams taip pat teks kalbėti apie būtinybę užtikrinti vienybę, tvyrant nerimui dėl D.Trumpo įsipareigojimų dešimtmečius gyvuojančiam transatlantiniam aljansui.

Susirūpinimo mastą išryškino Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko antradienio pareiškimas, kuriame jis D.Trumpą kartu su Rusija, Kinija, islamo ekstremizmu ir vidaus populizmu pavadino didžiausiomis „grėsmėmis“ Bendrijai per jos 60 metų gyvavimo istoriją.

 


Rašyti komentarą...
N
Na
2017-02-02 08:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, dėl netinkamo ,gremėždiško ,neefektyvaus ES valdymo prasidėjo sistemos byrėjimas . Trampas tai pakritikavęs tampa grėsme?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų