Prezidentas Valdas Adamkus sako visiškai pasikliaujantis savo asmenine apsauga, tačiau aplinką Turniškėse, kur įkurdinta jo rezidencija, vadina neatitinkančia tarptautinių standartų.

"Asmenine apsauga esu patenkintas, jaučiuosi kaip už mūro sienos. Tačiau aplinka nėra tinkamai apsaugota, jei kas nors turėtų blogų kėslų, ten apsaugos nėra", - sakė ketvirtadienį Kaune viešėjęs prezidentas.

Tačiau jis pridūrė nemanąs, kad kas nors norėtų su juo "susidoroti ar likviduoti" ir pretenzijų niekam neturįs.

"Jei ir toliau taip liks, aš dirbsiu kaip dirbau" , - patikino V.Adamkus.

Vis dėlto, pasak prezidento, Turniškių rajono Vilniuje, kur reziduoja valstybės vadovai, apsauga turėtų būti sustiprinta.

"Priėjimas prie teritorijos turi būti kontroliuojamas, nes šiuo metu kas nori, tas gali prieiti. Gerai, kad visi yra geros valios žmonės, tačiau jei atsirastų žmogus su piktais kėslais, tai niekieno nekontroliuojamas jis galėtų įvykdyti savo užmačias", - sakė V.Adamkus

Anksčiau Turniškės buvo saugoma uždara gyvenvietė, tačiau pernai apsauga atšaukta, konstatavus, kad ja nepelnytai naudojasi ne tik čia gyvenantys valstybės vadovai, bet ir privatūs asmenys.

Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys po susitikimo su Vadovybės apsaugos departamento laikinuoju vadovu Rymantu Mockevičiumi ketvirtadienį žurnalistams pareiškė, kad prezidentas ir premjeras yra visiškai saugūs, tačiau Turniškių teritorijos, kurioje įsikūrusios valstybės vadovų rezidencijos, apsaugą reikia tobulinti.

REKLAMA

"Noriu išsklaidyti abejones, kad prezidentas yra nesaugus ar nesaugomas. Norėčiau atsakingai pareikšti, kad prezidentas, premjeras, taip pat ir Seimo pirmininkas yra saugūs, tam yra naudojama visa eilė įvairiausių priemonių", - sakė ministras.

Pasak jo, siekiant pagerinti prezidento ir premjero rezidencijų saugumą, būtina įsteigti Turniškių kompleksą, patvirtinus vietovės detalųjį planą.

"Reikia konstatuoti, kad detaliojo plano tvirtinimas užtruko dėl biurokratinių procedūrų. Aš galiu garantuoti, kad artimiausiu metu paraginsiu Vilniaus merą ir apskrities viršininką, kad į šią problemą būtų žiūrima labai rimtai ir šie detalieji planai būtų derinami labai skubiai", - sakė ministras.

Detalusis Turniškių komplekso planas reikalingas norint šiai teritorijai taikyti specialų apsaugos režimą.

Be to, kol kas nepavyksta iškeldinti Rusijos ambasados nuomininkų iš gyvenamojo namo priešais prezidento rezidenciją. Šį pastatą norima perleisti Vadovybės apsaugos departamentui, tačiau šie planai stringa, nes Užsienio reikalų ministerija neranda Rusijai tinkamų kitų patalpų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų