Prezidentas ir valstybės kontrolierius aptarė naują įstatymą

Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku. Susitikimo metu aptartas naujas valstybės kontrolės įstatymas, šiemet planuojami auditai.

Ketvirtadienį popiet šalies prezidentas susitiko su valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku. Iš karto po susitikimo surengta nuotolinė spaudos konferencija.

Aptarė valstybės kontrolės įstatymą

Susitikimo metu buvo aptartas dar vakar prezidento pasirašytas valstybės kontrolės įstatymas. Prezidento vyriausiojo patarėjo Simono Krėpštos teigimu, naujas įstatymas suteikia valstybės kontrolei daugiau galių.

Prezidentas tikisi, kad tai padės valstybės kontrolės rekomendacijas įgyvendinti efektyviau.

„Vakar prezidentas pasirašė naują valstybės kontrolės įstatymą, kuris padidina šios institucijos nepriklausomumą, suteikia jai naujų galių ir, svarbiausia, suteikia naujų įrankių, siekiant, kad šios institucijos auksčiausios valstybės audito institucijos pateiktos rekomendacijos, jų įgyvendinimas būtų produktyvesnis ir, tikėtina, efektyvesnis“, – žurnalistams sakė S. Krėpšta.

Prezidento patarėjas S. Krėpšta sakė, kad įstatyme numatyti elementai padės gerinti valstybės viešųjų funkcijų kokybę.

„Labai svarbu pažymėti, kad gerovės valstybė stovi ant viešųjų pirkimų paslaugų kokybės pagrindo. Valstybės kontrolierius pristatė šių metų audito planą, kuriame numatyta audituoti daug svarbių viešųjų funkcijų, viešųjų sričių, kurios nukreiptos į viešųjų funkcijų kokybę.

Socialinės apsaugos, skurdo prevencijos sritis, aukštojo mokslo sritis, mokslo ir inovacijų sritis ir bus svarbu sulaukti šių rekomendacijų ir, be abejo, siekti, kad jos būtų įgyventintos kuo efektyviau, kad šių funkcijų kokybė pagerėtų“, – kalbėjo S. Krėpšta.

Aptarė planuojamus auditus

Valstybės kontrolierius M. Macijauskas sakė, kad įstatymo įgyvendinimui dar reikės pasiruošti.

„Turime pusę metų pasiruošti perėjimui prie šito įstatymo įgyvendinimo. Tikrai laukia daug ypatingai svarbių darbų musų institucijai“, – spaudos konferencijoje sakė M. Macijauskas.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti 2021 m. ir 2022 m. planuojami auditai.

„Pristačiau pagrindines prioritetines kryptis mūsų auditų. Tai yra tvarūs valdžios sektoriaus finansai, saugi ir pažangi visuomenė bei veiksmingas viešasis valdymas“, – kalbėjo M. Macijauskas

REKLAMA

Kokius auditus planuojama atlikti šiemet, valstybės kontrolė turėtų pristatyti artimiausiu metu.

Pareigas pradėjo eiti pernai

M. Macijauskas valstybės kontrolieriaus pareigas eiti pradėjo 2020-aisiais. Iki tol nuo 2018 m. jis buvo valstybės kontrolieriaus pavaduotojas.

Prieš M. Macijauskui tampant valstybės kontrolieriumi, šias pareigas ėjo dabartinis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

A. Dulkys buvo atleistas, o M. Macijauską į jo vietą pasiūlė pati Prezidentūra. Tuo metu Prezidentūra tikino, kad M. Macijauskas siūlė ambicingesnę ir konkretesnę viziją, kaip siektų trumpinti auditus, biudžeto reformų vertinimą.


Rašyti komentarą...
G
Gintautas
2021-01-07 15:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valstybės kontrolė neatlieka savo funkcijų, yra korumpuota, ir mūsų mieste esantis padalinys viską derina su meru, korupcija plečiasi eilę metų, tai kam reikalinga mėtyti pinigus, kai darbuotojai korumpuoti valstybės kontrolėje. Vadovas buvo korumpuotas tai pat, dabar sveikatos ministru tapo. Čia matau jei dirbti teisingai tai to pačios apskrities valstybės kontrolės specialistai negali atlikti patikrinimų, turi būti sukryžminta,, ir ivesta tvarka
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2021-01-07 18:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pas mus dar ir prezidentas kažkur yra? Kuriam uždulkėjusiam stalčiuj atkasėt? Ilgai kasėt? Nes neatsako į gyventojų pateiktus skundus, nereaguoja į įstatymus, lyg jų nebūtų. Marionete paprasčiau būti, bet va, pamiršo, kad dėdamas savo parašiukus, iš ko ir paklausa didesnė....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų