Premjerui teko atlaikyti atakas dėl kainų: gal jau laikas atsistatydinti?

Parlamente premjeras Algirdas Butkevičius sulaukė ne vieno klausimo apie vadinamąjį kalafioro skandalą. Politikai ne tik klausinėjo, ar valdantieji ketina imtis kažkokių veiksmų, matydami kaip kyla kai kurių produktų kainos, bet ir klausė, ar ministras pirmininkas neturėtų prisiimti asmeninės atsakomybės dėl susidariusios situacijos.

Vyriausybės valandos metu Seime parlamento opozicijos lyderis Andrius Kubilius klausė premjero A. Butkevičiaus, ar jis su ministrų kabinetu ketina imtis kokių nors veiksmų dėl išaugusių produktų kainų Lietuvoje.

„Jūs esate pasakęs, kad maisto kainos nekilo, jos mažėjo. Žmonės atrodo kitaip turbūt. Jūs kartu sakėte ir sveikinote visuomenės iniciatyvą neiti ir nepirkti kelias dienas parduotuvėse, tai turbūt ir Jūs nepirksite. Sakykite, ar Jums neatrodo, kad problemos yra dėl to, kad Vyriausybė ilgą laiką buvo nusišalinusi nuo šitos sistemos ir nuo visų reikalų ir todėl susiformuoja kai kurios prastos tendencijos, kurias Vyriausybė tiesiog turėtų aktyviais veiksmais spręsti?

REKLAMA

Pavyzdžiui, ar Jūs nenorėtumėte važiuoti ir kviestis tą patį lenkų parduotuvių tinklą „Biedronka“ į Lietuvą, kas įvestų didesnę konkurenciją? Ar tik žiūrėsite, stebėsite ir kartais nevisiškai tiksliai stebėsite?“, – klausė A. Kubilius.

Pasakė, kas brango, o kas atpigo

Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, jog iš kainų pokyčių statistikos, kurią, jo teigimu, Vyriausybė gauna iš Statistikos departamento, matyti, kad iš esmės šiemet augo tik vaisių ir daržovių kainos.

„Galiu dar kartą pakartoti, kad paslaugų kainos šių metų pirmajame ketvirtyje, lyginant su tuo pačiu laiku pernai, augo sparčiausiai – augimas buvo 5,7 procento“, – pažymėjo ministras pirmininkas.

Anot jo, šių metų kovo mėnesį, lyginant su praėjusių metų kovu, sparčiausiai augo vaisių kaina – augimas siekė 5,1 proc. Daržovės per minėtą laikotarpį, pasak A. Butkevičiaus, pabrango 9,7 proc, o, jei lygintume su 2014 metų kainomis, kaip teigė premjeras, kainos augimas siektų net 19,4 proc.

„Įvertinant, kaip keitėsi kainos kitų maisto produktų, pavyzdžiui, paukštienos, mėsos, žuvų ir kitų, mes matome, kad kai kurių maisto produktų kainos sumažėjusios. Mes visuomenei turime pateikti aiškią informaciją, kokie įvyko kainų pokyčiai, o analizę gauname pastoviai, pasibaigus kiekvienam mėnesiui“, – dėstė premjeras.

A. Butkevičius sakė Vyriausybė, stebėdama kainų pokyčius, grėsmių neįžvelgė, o naujų prekybos tinklų atėjimas į Lietuvos rinką konkurencijos prasme nepamaišytų.

Apie atsistatydinimą nekalba

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Zbignev Jedinskij tikino girdėjęs, jog finansų viceministras, kurio pavardės Seimo narys neįvardijo, yra patvirtinęs, kad kainų augimas šalyje susijęs su euro įvedimu.

„Lenkijoje neįvedus euro, kainų skirtumas tampa vis didesnis. Premjere, Jūs prieš įvedant eurą, viešai pasakėte – „jei neįvesime euro iki 2015 metų sausio 1 dienos, aš atsistatydinsiu“ – tai galbūt dabar yra pats laikas atsistatydinti ir pripažinti klaidą, žalą, padarytą valstybei ir žmonėms?“, – į A. Butkevičių kreipėsi parlamentaras.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
D
Domas
2016-05-05 14:46:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Metas keisti vyriausybes sena sluota,ji prastai slave,ir sluoja ,tautos problemu neisprende,dar daugiau jas isplete,siaubas kodel Lietuva tokia maza valstybe negali susitvarkyti savo kiema?? geda ,tauta neturinti savo balso europoje,baltijos saliu lygyje ji paskutinioje vietoje, korupcija isvesejo iki maksimumo,tvarkos nera,nera kam tvarka ivesti ,jauni zmones protingiau masto nebereikia tokiu diedu kam po 55m isvis rinkti i politika,reikia nauju sviesiu protu o ne sovietiniu stabdziu....
Atsakyti
0

P
Petras Gaidamavicius
2016-05-05 15:52:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
seniai idiotui akiniuotui laikas atsistatydint
Atsakyti
0

P
Paul
2016-05-05 19:31:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nusiėmė akinius tai toliau savo nosies nemato.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų