• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šią savaitę bus suformuluotas Vyriausybės siūlymas, kaip papildomai būtų finansuojami gynybos poreikiai.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šią savaitę bus suformuluotas Vyriausybės siūlymas, kaip papildomai būtų finansuojami gynybos poreikiai.

REKLAMA

„Šią savaitę turėtų jau kažkoks siūlymas, kurį, manau, kad formuluosime, kaip Vyriausybės siūlymą, turėtų užgimti“, – pirmadienį Paluknyje žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Anot jos, Finansų ministerija yra baigusi rengti Valstybės gynybos fondo įstatymo projektą.

„Galės jį pateikti ir paskelbti“, – teigė Vyriausybės vadovė.

Taip ji kalbėjo praėjusią savaitę koalicijos partneriams Liberalų sąjūdžiui ir Laisvės partijai organizavus diskusijas, kaip būtų galima finansuoti krašto apsaugą.

„Dar neturėjau galimybės gauti visų galutinių reakcijų, turiu tik tam tikras tarpines, tai neužbėgsiu už akių, bet manau, kad artimiausiomis dienomis ta informacija, ką pateiks Finansų ministerija viešam derinimui, bus žinoma“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Natūralu, kad partneriams reikia savo bendruomenėse atsiklausti, kaip kokie pasiūlymai kam atrodo, yra tam tikrų iniciatyvų ir Seime, yra ir iniciatyvų, kurioms opozicijos jėgos turėtų daugiau ar mažiau simpatijų, tai visa tai įvertinę, pateiksime derinimui poziciją jau šią savaitę“, – teigė premjerė.

REKLAMA

Gynybos finansavimą politikai nori didinti iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto, siekiant kariuomenėje greičiau kurti diviziją, iki 2027 metų priimti Lietuvoje Vokietijos brigadą ir pasirengti visuotiniam šaukimui.

Vyriausybė žada steigti specialų fondą, kuriame būtų kaupiamos lėšos gynybai iš didesnių mokesčių, į jį gyventojai taip pat galėtų aukoti.

Premjerė anksčiau yra sakiusi, kad politikai ir socialiniai partneriai artėja prie susitarimo dėl kelių šaltinių didinti finansavimą gynybai, tarp jų – didesnio pelno mokesčio tarifo. Ji vėliau įvardijo, kad galimos diskusijos dėl šio mokesčio didinimo 1,5 ar 2 procentiniais punktais.  

Tarp siūlymų taip pat gali atsirasti didesnis gyventojų pajamų mokesčio tarifas savarankiškai dirbantiesiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų