Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sprendimą dėl ekonomikos ir inovacijų ministro premjeras Saulius Skvernelis žada sausį.

Sprendimą dėl ekonomikos ir inovacijų ministro premjeras Saulius Skvernelis žada sausį.

REKLAMA

„Aš manau, kad sprendimą dėl apskritai Ekonomikos ministerijos ir ministro priimsiu pasibaigus sesijai ir tai bus sausio mėnuo“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje sakė S. Skvernelis.

Ekonomikos ir inovacijų ministro postas liko laisvas Virginijui Sinkevičiui nuo gruodžio tapus eurokomisaru.

Vyriausybės vadovas teigė, ministro kandidatūros klausimas bus susijęs ir su sausį planuojamos koalicinės tarybos dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus rezultatais.

„Tai bus aišku irgi susiję su koalicine taryba, nes tai gali tapti neaktualu tiesiog“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Sausio pradžioje valdantieji koalicijos taryboje planuoja aptarti susisiekimo ministro J. Narkevičiaus likimą pareigose, prezidentui Gitanui Nausėdai raginant ministrą trauktis.

REKLAMA

„Aš nekalbu apie scenarijus, mes tiesiog svarstysim, kalbėsimės ir priimsim sprendimus, kurie leistų, negaliu sakyt, kad dabar yra krizė, bet tas įtampas, kurios sukeltos, išspręsti valstybėje“, – sakė premjeras.

Klausiamas, jo vertinimu, ar J. Narkevičius gali toliau eiti pareigas, premjeras tvirtino negalintis vienasmeniškai priimti sprendimo ir turintis atsižvelgti į koalicijos partnerių nuomonę.

„Tai nėra vieno ministro klausimas, tai platesnis politinis klausimas. Aš noriu vieną esminį dalyką akcentuoti, skirtingai iki liepos mėnesio veikusios Vyriausybės, šiandien yra koalicinė Vyriausybė, deleguoti atskirų politinių partijų nariai. Galbūt iki liepos mėnesio sprendimai būtų kitokie, šiandien aš turiu konsultuotis su politinėmis jėgomis, kurios delegavo Vyriausybę“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Antradienį premjeras yra sakęs, kad su ministru susijusi situacija gali privesti iki Vyriausybės pasitraukimo. S. Skernelis žurnalistams sakė, kad Vyriausybei atsistatydinti gali tekti tuo atveju, „jeigu neišlieka valdančiosios koalicijos“.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas G. Nausėda per pastarąsias savaites ne kartą pareiškė, kad J. Narkevičius yra praradęs pasitikėjimą ir negali toliau eiti susisiekimo ministro pareigų.

Susisiekimo ministras sulaukė kritikos dėl „Lietuvos pašto“ valdybos atleidimo, gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių, elgesio per komandiruotę užsienyje, lėšų skirstymo asfaltuoti keliams. Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygardos rajonas bei gatvė, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pradėjusi tyrimus ir dėl ministro J. Narkevičiaus, ir dėl premjero S. Skvernelio. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų