Premjeras: palikti Darbo kodeksą kitai kadencijai reikštų stagnaciją

Palikti naujos kadencijos Seimui spręsti dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto naujojo Darbo kodekso reikštų stagnaciją, sako premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas Algirdas Butkevičius.

„Aš manau, kad naujam Seimui palikti tokį klausimą reikštų, kad Lietuvoje tam tikrą laikotarpį vyraus stagnacija. Aš ką tik grįžau iš Europos – Azijos lyderų susitikimo, netgi pasaulyje apie Lietuvos darbo kodeksą kalbama labai plačiai. Singapūro premjeras sakė – jei dabar neturėsit Darbo kodekso, ypač kai „Brexit“ prasidėjo, kiti neramumai kai kuriose šalyse, investicijos nukeliaus į Latviją ir Estiją“, – pirmadienį po LSDP valdybos posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Tuo tarpu valdančiosios Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis sako, kad protingiausia Darbo kodeksą būtų laikyti nepriimtu ir sprendimus palikti naujam Seimui. Tokiam sprendimui pirmadienį pritarė ir partijos valdyba, pranešė „darbiečiai“.

Premjeras tuo tarpu tvirtino, kad Darbo partija tokį variantą siūlo tik kaip vieną iš galimų. „Jis (V.Mazuronis) man telefonu kitaip sakė, kad jie svarstė visus variantus, ir vienas iš variantų buvo, kad (spręstų) naujas Seimas“, – sakė premjeras. Pasak jo, LSDP valdyba pirmadienį jokių sprendimų dėl Darbo kodekso tolesnio likimo nepriėmė.

REKLAMA

Darbo partijos valdyba taip pat siūlo dėl sprendimų prezidentei vetavus Darbo kodeksą tartis artimiausioje politinėje taryboje. A.Butkevičius tvirtino, jog kol kas politinės tarybos posėdis nėra šaukiamas, taip pat nėra nuspręsta, ar dėl prezidentės D.Grybauskaitės veto šaukti neeilinę sesiją.

Darbo kodeksą prezidentė vetavo sakydama, jog jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui, numatyti didesnes išeitines kompensacijas.

Seimo priimtame Darbo kodekse supaprastintas darbuotojų atleidimas, sumažintos išeitinės išmokos, padidintas leistinų viršvalandžių skaičius, numatyta platesnė darbo sutarčių tipų įvairovė. Vyriausybė sako, kad darbo santykių reforma leis pritraukti investicijų ir sukurti naujų darbo vietų. Kritikai tvirtina, kad kodeksas palankus tik darbdaviams, o darbuotojų apsauga smarkiai sumažinta.

 


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2016-07-18 19:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
26-erius metus užsienio investicijas traukėme pigia darbo jėga. Ne kažin kiek pritraukėme. Dabar prie pigios darbo jėgos ir darbuotojų beteisiškumą įteisinsime. Ar padidės užsienio investicijos? Abejotina... Aišku viena: nulinės darbo sutartys bedarbių darbo biržoje sumažins. Juk kiekvienas darbdavys , galintis duoti darbo nors vienai dienai per mėnesį - priims į darbą, apiformins ir bedarbio pašalpos negaus žmogus. Atlyginimas bus 12€ per mėnesį (1dieną dirbus) ir gyvenk kaip nori... Ar tokiam valstybė apmokės bent sveikatos draudimą, ar kas mėnesį skola didės ir žmogų gramzdins į liūną, o esant būtinumui negalės ir į vydytoją kreiptis? Kaip tą mūsų valdininkija įsivaizduoja? Kaip bebuvę, gal pavyks pritraukti tų užsienio investicijų. Juk Lietuva visus laisvės metus tik darbo žmonių sąskaita šito ir tesiekia. O jei nepasiteisins ši reforma? Ką dar po sekančių 26-erių metų įsivesime? Baudžiavą? Šiaip jau pigiau ponams nebūtų... Reikėtų kokią arklidę apšildyti žiemą žmonėms gyventi. Reikėtų pamaitinti. O dar ponui nuo pono ir nusipirkti. Manau, minimalios algos išlaidos vienam baudžiauninkui siektų vis vieną... Taigi jau kaip ir baudžiava. Tik modernesniu rūbu.
Atsakyti
0

k
kaubojus
2016-07-18 21:52:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponulis be nuomonės pragydo apie stagnaciją... keturis metus jau tęsiasi stagnacija, tad nereikia čia vaidinti reformatorių. Be darbo grupių kūrimo, kažkaip nėra ką paminėti.. na dar Vijunėlės skandalas.....
Atsakyti
0

p
pinigus reikia rinkt iš ten ,kur jų yra
2016-07-18 20:59:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegul vietoj ,atseit, vetuoto baudžiavos įvedimo skubiai įsiveda civilizuotą prabangos apmokestinimą. Civilizuotas - tai iki 40 proc. /metus rinkos verte apmokestintos prabangios jachtos, lėktuvai, automobiliai ,prabangus NT ir Lietuvoje ir užsienyje išsiaiškinus ir apmokestinus tikruosius jų savininkus,etc ..Žodžiu - pinigus nors pradėti rinkti iš ten ,kur jų iš tikro yra ,o ne užsiiminėti mūsų "sasaldimokratams" senai būdingomis nesamonėmis. Beje ,nė kiek nenusileidžiančiomis liberastinėms kabylinėms pasityčiojimo iš žmonių akcijoms.Ponai proto ubagai, gi toks apmokestinimas yra visame civilizuotame kapitalistiniame pasaulyje .Beje ,pamiršau pridėti - TIK civilizuotame . Afrikos ,Pietų Ameriko civilizacijose ,kaip ir lietuviškoj kol kas (tikėkikmės) , tokio turtingųjų susipratimo ir atsakomybės už savo šalies likusią , turtais pasigirt negalinčią visuomenę - niekad nebuvo ir tikrai nebus. Jiems anie pirmiausia užkrauna ir moralinę ir materialinę naštą ,nuo kurios aniems retkarčiais nebent į žmoniškesnę šalį pavyksta pabėgt ,pvz į kokią Prancūziją .Na,ten dar ir paūžia ,dar ir tenykštę visuomenę pakraupina....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų