Premjeras Saulius Skvernelis švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės elgesį žada vertinti po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimų.

 

„Ministrė pateikė man paaiškinimus ir manau, kad dabar reikėtų sulaukti VTEK sprendimo. Tyrimas pradėtas, ministrė teikia visą informaciją reikalingą, bendradarbiaus, bus sprendimas galutinis, tada galėsime konkrečiau pasakyti“, – Vyriausybėje po susitikimo su ministre sakė premjeras.

Kartu jis ragina, jog šeima turėtų atsisakyti dalyvavimo viešuosiuose pirkimuose švietimo sektoriuje.

„Aš ministrei pakartojau, kad bet kokiu atveju, ateityje reikia kalbėtis su sutuoktiniu, kalbėtis apie galimas rizikas, nes tai, kas buvo įprasta ministrei iki tampant ministre, atsiranda kitų reikalavimų“, – sakė jis.

„To reikia vengti ir rinktis, galbūt, kitas veiklos sritis, dalyvauti kituose konkursuose, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai nėra susiję su Švietimo ir mokslo ministerija“, – pridūrė S. Skvernelis.

Premjeras sako, kad pirkimus turėtų įvertinti VTEK, „o jei dar kažkokių abejonių dėl skaidrumo kyla – ir pati Viešųjų pirkimų tarnyba“.

REKLAMA

„Jei bus bet kokių abejonių, kad buvo pasielgta netinkamai, nekalbu jau, jei neteisėtai, tai bus padaryti labai aiškūs sprendimai. Bet norisi priimti objektyvius sprendimus“, – aiškino premjeras.

Pati J. Petrauskienė žadėjo pateikti visus atsakymus VTEK.

„Vyro įmonė veikia nuo 2010 metų, nuo 2012 metų yra sutartys su įvairiomis tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus įstaigomis šioje srityje ir aš, deklaruodama vyro darbovietę, nurodžiau, kokiose srityse įmonė veikia. Kokios sutartys, informacija yra viešai prieinama ir ji buvo prieinama nuo 2012 metų“, – tikino J. Petrauskienė.

Pasak jos, vyro įmonė švietimo srityje per veiklos laikotarpį yra sudariusi 53 sutartis, trys įstaigos, su kuriomis sudarytos sutartys, yra pavaldžios ministerijai.

Savo ruožtu S. Skvernelis sako, kad tiki ministre, jog ji nežinojo apie vyro įmonės dalyvavimą minėtuose konkursuose.

„Tikėjimas – subjektyvus dalykas. Iš principo manau, kad visi žmonės yra dori ir sąžiningi ir jei jie sako, reikia tuo tikėti, kol nėra kitokių aplinkybių. Per tą laiką, kiek teko dirbti su ministre, nebuvo nė vieno bandymo apgauti ar sakyti netiesą“, – aiškino jis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pranešė, kad imsis tyrimo, ar J. Petrauskienė nepažeidė įstatymo, jos vyro įmonei laimint viešuosius pirkimus ministerijai pavaldžiose įstaigose.

Anot komisijos, tyrimo metu bus vertinama, ar ministrė laikėsi pareigos vengti interesų konflikto, nusišalinti nuo sprendimų Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) bei pavaldžiose įstaigose, jei jie susiję su sutuoktinio verslo interesais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų