• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį rengia pasitarimą dėl Vyriausybės siūlomų mokesčių pakeitimų.

 Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį rengia pasitarimą dėl Vyriausybės siūlomų mokesčių pakeitimų.

REKLAMA

Į susitikimą premjeras pakvietė finansų, žemės ūkio, socialinės apsaugos ir darbo bei ūkio ministrus, BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Pasitarime bus aptarti įvairių įstaigų ir organizacijų gauti pasiūlymai, jų galima įtaka biudžetui.

„Pasitarimas skirtas mokesčių ir socialinės sistemos tobulinimo klausimams. Pristatysime iš įvairių visuomenės grupių gautus atsiliepimus ir pasiūlymus, reaguojat birželio mėnesį skelbtą viešą konsultaciją. Pateiksime Finansų ministerijos gautų pasiūlymų įvertinimą, į kuriuos iš jų reikėtų atsižvelgti, o į kuriuos - ne“, - BNS sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Jo teigimu, artimiausiu metu galutinis mokesčių pakeitimų variantas bus pristatytas visuomenei, tačiau tai nebus padaryta antradienį. V.Šapoka sakė kol kas nenorintis vertinti gautų pasiūlymų.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė birželį pasiūlė neapmokestinamųjų pajamų dydį prilyginti minimaliai mėnesinei algai, numatyti tiesiogines išmokas už vaikus, lengvatas naujoms įmonėms ir investicijoms į mokslinius tyrimus.

REKLAMA

Ministrų kabinetas tuomet taip pat pasiūlė atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos viešbučiams, dalies lengvatų žemdirbiams. Pagal projektą, pensijų didinimui numatoma skirti per 250 mln. eurų - jos paaugtų apie 20 eurų per mėnesį.

Vyriausybė teigia, kad šios priemonės padės mažinti socialinę atskirtį. Kritikai teigia, kad permainos bus nenaudingos viduriniajai klasei.

Baigiantis Seimo sesijai, valdantieji „valstiečiai“ sutiko su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų siūlymu grąžinti PVM lengvatą šildymui mainais į konservatorių paramą urėdijų reformai.

REKLAMA
REKLAMA

BNS žiniomis, Finansų ministerija siūlo nuo 2018 metų palikti 5 proc. ir 15 proc. lengvatinius PVM tarifus. Pagal siūlomą scenarijų, šildymui būtų taikomas 15 proc. tarifas. Iki paskutinio šildymo sezono jis buvo 9 proc., bet valdantieji buvo jį atšaukę ir gražinę įprastinį 21 proc. tarifą.

Numatoma, kad dabartinis 9 proc. tarifas knygoms bei keleivių vežimui būtų mažinamas iki 5 proc., viešbučiams - didinamas iki 15 proc.

Galutinį sprendimą dėl mokestinių permainų turės priimti Seimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų