Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Šiaulių apskrities Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Edmundas Selvenis pranešė apie tarnybą pasiekusią informaciją dėl žmogaus sveikatai kenksmingų tailandietiškų spagečiams valgyti skirtų įrankių. Jų aptikta ir Šiauliuose esančioje parduotuvejė IKI, esančioje Gardino gatvėje. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Šiaulių skyriaus specialistė iš prekybos paėmė ir panašius į nurodytus gaminius.

REKLAMA

Vyksta tyrimas

Šiauliuose tirti šį įvykį Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai perdavė Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Šiaulių skyriui. Skyriaus vedėja Irena Marcinkienė vakar rytą apie tyrimo rezultatus dar nieko negalėjo pasakyti, nes inspektorė, kuriai perduotas šis įvykis, atlieka kitą - tabako gaminių tyrimą Šiaulių apskrityje. Į parduotuvę inspektorė galėjusi atvykti tik pavakarėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nėra maisto produktas, todėl mes ir netiriame", - sako E. Selvenis, Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas, nors šią tarnybą pirmiausia ir pasiekė pranešimas apie tai, kad ne tik Šiauliuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose prekiaujama tailandietiškomis lazdelėmis, skirtomis valgyti spagečius. Deja, jų naudojimas buityje pavojingas sveikatai, nes sudėtyje aptikta cheminių medžiagų formaldehido ir melamino.

Pasak E. Selvenio, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi informaciją apie šių gaminių patekimą į Lietuvą, nustatė, jog žalingus žmogaus sveikatai valgomuosius įrankius į Lietuvą importavo Vokietijos įmonė „Robert Testurt GmbH and Co KG“, o Lietuvoje jais prekiavo UAB „Palink“ ir „HM 40 City Nort“.

„Šiaulių naujienos" vakar kreipėsi į IKI parduotuvės vadovą Nerijų. Jis parodė šalia egzotinių prekių surikiuotas ir kinų gamybos bambukines lazdeles. Parduotuvės darbuotoja paaiškino, jog tailandietiškos lazdelės buvo perkeltos į akcijinių prekių lentyną. Tačiau ten jų jau neaptikome.

REKLAMA
REKLAMA

IKI komunikacijos skyriaus vadovas Valdas Lopeta, paprašytas pakomentuoti šią situaciją, teigė, jog dar nėra gavęs oficialaus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymo, kaip elgtis su šiais galimai kenksmingais įrankiais.

„Tačiau jau pašalinome iš asortimento spagečių valgymui skirtus įrankius, kuriais prekiavo trys mūsų tinklo parduotuvės Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose", - tvirtina V. Lopeta.

Tokių įrankių įsigijusiems pirkėjams, pasak, komunikacijų skyriaus vadovo, bus grąžinti pinigai, tik reikia kreiptis į parduotuvę, kurioje buvo pirktas gaminys. „Toks atvejis mūsų tinkle yra išskirtinis ir su panašiomis problemomis susiduriame itin retai", - tikina V. Lopeta.

Patariama nenaudoti

Šiaulių prekybininkai jau turi patirties prekiauti sveikatai kenksmingais indais su melaminu. Melaminas yra cheminė medžiaga, naudojama poliuretano gamybai. Plačiau naudojamas tailandietiškuose įrankiuose aptiktas formaldehidas. Tai - bespalvės dujos, dažniausiai naudojamos tirpalo pavidalu. Jis gali būti naudojamas talpykloms, konteineriams, indams dezinfekuoti. Jo yra visur mūsų buityje, pavyzdžiui: kilimuose, tapetuose, medžio drožlių plokštėse, lakuose, plastikinėse apdailos medžiagose, netgi induose. Šios medžiagos žmogui kenksmingos tada, kai liečiasi su maistu.

REKLAMA
REKLAMA

Vieną po kito gaminį, pripažintą kenksmingu žmogaus sveikatai, iš prekystalių išima ne maisto produktų inspektoriai. Tačiau kai iš prekybos paimamos pavojingos prekės, jų visada dar lieka pirkėjų namuose. Juolab, kad apie jį, pirkėją, negalvojama: pavojingų medžiagų turinčioms prekėms paskelbiami net išpardavimai, šiandien vadinami akcijomis, kartais prekybininkai prasilenkia ne tik su moralės normomis, bet ir su žmogiškumu. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė Miglė Tamkevičienė teigia, jog net ir neturint pirkinio čekio galima grąžinti specialistų nekokybiška pripažintą prekę ir susigrąžinti pinigus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų