Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikų nuo 5 metų amžiaus skiepijimas startavo dar gruodžio viduryje. Tam, kad būtų paskiepyta kuo daugiau šios amžiaus grupės vaikų, Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi naujos vakcinacijos kampanijos – ugdymo įstaigose mažiesiems dalinami lipdukai, raginantys pasiskiepyti. Ikimokyklinio ugdymo vadovai atkleidžia, kaip į tai reaguoja vaikų tėveliai ir užsimena apie jų pačių sąmoningumą, prisidedant prie epidemiologinės padėties valdymo.

Vaikų nuo 5 metų amžiaus skiepijimas startavo dar gruodžio viduryje. Tam, kad būtų paskiepyta kuo daugiau šios amžiaus grupės vaikų, Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi naujos vakcinacijos kampanijos – ugdymo įstaigose mažiesiems dalinami lipdukai, raginantys pasiskiepyti. Ikimokyklinio ugdymo vadovai atkleidžia, kaip į tai reaguoja vaikų tėveliai ir užsimena apie jų pačių sąmoningumą, prisidedant prie epidemiologinės padėties valdymo.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus miesto savivaldybės atstovai sako besidžiaugiantys, kad sostinėje gyvena supratingi tėvai, kurie rūpinasi savo mažųjų sveikata.

Anot jų, tą rodo ir tai, kad gruodžio mėnesį atsiradus galimybei skiepyti ir vaikus nuo 5 metų, per mažiau nei mėnesį Vilniuje paskiepyta beveik 8 proc. 5-11 metų amžiaus vaikų. Palyginti šalyje paskiepytųjų šios amžiaus grupės vaikų yra 3,2 proc.

REKLAMA

Vakcinacijos skaičiams pagerinti ugdymo įstaigoms savivaldybės buvo paruošta ir pasiūlyta pasikabinti naujausios vakcinavimo  kampanijos „raMiau“ plakatų,  dalijami lipdukai – vieni jų kviečia skiepytis, o kiti dalijami vaikams jau po skiepo.

„Specialios edukacinės pamokos apie vakcinaciją nerengiamos, tačiau ugdymo įstaigų administracijai ir mokinių tėvams Vilniaus miesto savivaldybės bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai visuomet maloniai suteikia visą būtiną informaciją. Pasikonsultuoti dėl skiepų vaikams tėvai gali su šeimos gydytojais“, – informuoja Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Kaip į raginimus reaguoja mažųjų tėveliai?

Vilniaus darželio-mokyklos „Dainorėliai“ vadovė Liucija Milašauskienė pasakoja, kad visi tėveliai, net ir nesutinkantys skiepyti savo vaikus, į savivaldybės vykdomą vakcinacijos kampaniją ir į vaikams dalinamus lipdukus reaguoja gana pozityviai.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra tokių tėvelių, kurie jau nusprendė neskiepyti savo vaikų, todėl atsako, kad to nedarys. Tie, kurie nusprendė savo vaikus skiepyti, visai ramiai reaguoja“, – sako ji.

Ji taip pat informuoja, kad darželio atstovai visiems tėveliams buvo išsiuntę savivaldybės paruoštus filmukus, kuriuose taip pat pasakojama apie vakcinacijos, saugos reikalavimų svarbą.

„Bet mes ir patys vaikus mokome, dedame papildomų pastangų pandemijos eigai, nes tai reikia kiekvieną kartą kartoti ir kartoti, nes čia mažas vaikas. Nuolat ir nuolat mokytojas tuo rūpinasi“, – informuoja ji.

Nors L. Milašauskienė teigia negalinti pasakyti, kiek tai galėjo prisidėti prie vakcinacijos tempų pagerinimo, vis tik specialistė atkreipia dėmesį, kad ir vaikų tėveliai vis dažniau teiraujasi pedagogų, kaip saugumo reikalavimų yra laikomasi jos vadovaujamoje ugdymo įstaigoje.

„Klausia, kaip saugumas yra užtikrinamas klasėse, kaip yra saugomos zonos, kur vaikai eina per pertraukas, kaip dažnai yra dezinfekuojamos patalpos, ar turime muilo iš buteliuko su dozatoriumi, ar turima popieriaus. Jie labai seka, net klausia, ar visko turime. Tėvai tikrai domisi“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ne visuose sostinės darželiuose yra vykdomos tokio pobūdžio vakcinacijos kampanijos. 

Vilniaus lopšelis – darželis ,,Coliukė“ direktorė Birutė Spruogienė nurodo, kad nėra dalinami nei lipdukai, raginantys vakcinuoti, nei yra vedamos pamokėles.

„Bet jeigu iškyla kokia problema, pasiklausiama, pasiteiraujama. Kas liečia vakcinas ir vakcinų poveikį vaikams ar kažkokius gilesnius dalykus, tai darželio pedagogai šitais klausimais tikrai nekonsultuoja tėvelių.

Mes tuomet kviečiame susitikti su Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistais ir ten pasiteirauti ar gauti profesionalesnę pagalbą, nes mes nesame kompetetingi konsultuoti tėvelių dėl skiepų ar raginti juos, atkalbinėti. Mes laikomės sveiko proto politikos, kokia yra visoje šalyje ir tiek“, – sako ji.

Skiepijami 5-11 metų vaikai

Dar gruodžio viduryje pradėti skiepyti 5-11 metų vaikai.

Registruoti savo vaikus gyventojai gali internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808. Vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turės kartu su vaiku atvykti į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikia. 5–11 metų amžiaus vaikai skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“).

Vakcina jaunesniems vaikams turi 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml. Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomendavo skiepyti 5–11 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos. Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros „Comirnaty“ vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

Jokiu būdu neleisiu žaloti savo vaikų, nors pasprinkit su savo vakcinom.
Stebejau menesi laiko.. iki vaiku skiepijimo ligoninej nebuvo nei vieno kovidinio vaiko, pradejus skiepyti jau 4 guli ligoninej.. :(
Lietuvos katastrofa...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų