Balandžio 14 d. prasideda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų deklaravimas. Bendroje paraiškoje ūkininkai gali prašyti ne tik tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, bet ir paramos pagal keletą Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonių.
Paraiškas išmokoms galima pateikti seniūnijose iki birželio 15 dienos. Pavėluotai pateiktos paraiškos priimamos iki 2008 m. liepos 10 d., už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinę paramos sumą mažinant 1 proc., išskyrus atvejus, nepriklausančius nuo pareiškėjo valios (pvz.: pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai).
Siekiant supaprastinti administravimą ir palengvinti deklaravimą jau antrus metus kartu su tiesioginėmis išmokomis už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus paramos galima prašyti ir pagal keturias Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų (KPP) programos priemones: „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, „Išmokos ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“ ir „Natura 2000 išmokos“.
Teikiant bendrą paraišką, taip pat galima prašyti išmokų už energetinius augalus, saugomų teritorijų žemės ūkio naudmenas bei už perdirbti skirtas braškes ir avietes.
Šiais metais pagal KPP priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ žemdirbiai galės siekti paramos ne tik už ekologinį ūkininkavimą ir kraštovaizdžio tvarkymą, tačiau ir už „rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimą. Dar daugiau veiklos sričių siūlo „Kraštovaizdžio tvarkymo“ programa.
Pernai ūkininkai pildė paraiškas siekdami paramos už natūralių ir pusiau natūralių pievų bei šlapynių tvarkymą, o šiemet be minėtų dviejų sričių paramos galima siekti ir už vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos tvarkymą pievose, vandens telkinių apsaugą nuo taršos ir dirvos erozijos ariamoje žemėje, ražienų laukus per žiemą, medingų augalų juostas ar laukus ariamoje žemėje, gyvatvorių ar melioracijos griovių tvarkymą.
2007 m. žemės ūkio naudmenas ir pasėlius deklaracijas pateikė daugiau kaip 197 tūkst. žemdirbių, kurie deklaravo daugiau kaip 2,64 mln. ha plotą.