Draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ ekspertai įspėja gyventojus apie dviračių vagysčių sezono pradžią – būtent gegužės mėnesį tokio pobūdžio vagysčių skaičius išauga kelis kartus.
Remiantis Informatikos ir ryšių departamento prie LR vidaus reikalų ministerijos duomenimis, pernai Lietuvoje buvo registruota beveik 1,5 tūkst. dviračių vagysčių. Daugiausiai vagysčių registruojama gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Pernai per šiuos keturis mėnesius įvyko beveik 60 proc. visų metų vagysčių.
Europos bendrovės „ERGO Insurance” Lietuvoje Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius pasakoja, jo ilgapirščiai taikosi į vis brangesnius dviračius. „Pernai vidutiniškai dėl dviračio vagystės gyventojai patirdavo beveik 1,5 tūkst. litų žalą – ketvirtadaliu didesnę nei užpernai. O brangiausio pavogto dviračio vertė siekė 5 tūkst. litų“, – teigia T. Nenartavičius.
Pasak draudimo eksperto, dviračių dažniausiai pasigendama grįžus iš parduotuvių, palikus juos laiptinėje, kieme ar sandėliuke. Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Užraktai vagišius retai kada atbaido, jiems juos įveikti dažniausiai nėra sudėtinga. Vagis ypač vilioja neapšviestose vietose, atokiau nuo vaizdo stebėjimo kamerų palikti ar prie nestabilių objektų pritvirtinti dviračiai.
Siekiant apsaugoti dviratį nuo vagystės, draudimo specialistai pataria pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. Dviračio rėmą prie nejudančio objekto patartina prirakinti naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo. Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, taip dar labiau apsunkinant vagių darbą. Esant galimybei, dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių. Kadangi neretai dviračiai yra pavagiami iš sandėliukų ar garažų, dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna. Taip pat labai svarbu dviratį pažymėti policijoje. Pareigūnai išgraviruoja dviračio rėmą arba jį pažymi specialiu žymekliu, bei jį užregistruoja savo duomenų sistemoje, tad įvykus vagystei būna kur kas paprasčiau identifikuoti dviračio šeimininką bei grąžinti jam turtą.
Draudimo ekspertas rekomenduoja įsitikinti, ar apsidraudusiems turtą draudimo apsauga galioja ir dviračio vagystės atveju. „Žala dėl dviračių vagystės atlyginama pasirinkus namų turto draudimo apsaugą už vietos ribų. Ši draudimo apsauga užtikrina visų daiktų, ne tik dviračių, apsaugą. Pasirinkusiems tokį draudimą, bendrovė klientams žalą atlygina, jeigu daiktas prarandamas, pavyzdžiui, dėl vagystės iš automobilio, sodybos, viešbučio, vaikštant mieste ir t. t.“, – pasakoja T. Nenartavičius. Draudžiant dviratį draudimo suma įvertinama pagal jo įsigijimo kainą.