Pralaimėjusi Irena Degutienė padės G. Landsbergiui vienyti partiečius Nuomonė buvo formuojama „viršuje", o kas šnekama ne Vilniuje – negirdėjome

Tapti pirmąja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vicepirmininke sutikusi Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė sako, kad šis sprendimas padiktuotas jos ir naujuoju TS-LKD pirmininku išrinkto Gabrieliaus Landsbergio siekio suvienyti partiečius ir sutelkti juos bendram darbui.

Ji taip pat atskleidė, kad jau anksčiau buvo kalbėję, kad pergalės atveju vienas kitam ketina pasiūlyti užimti šį postą.

„Apie tai mes su juo (G. Landsbergiu – red. past.) esame ir anksčiau diskutavę. Aš taip pat esu sakiusi, kad jeigu tapčiau partijos pirmininke, Gabrieliui būčiau pasiūliusi pirmojo pavaduotojo poziciją. Jis lygiai taip pats pasiūlė, – redakcijai sakė I. Degutienė. – „Dalis partijos žmonių palaikė Gabrielių, dalis palaikė mane, pariteto pagrindais turim susitelkti ir kartu dirbti atstovaudami ir vienus, ir kitus partiečius. Tas buvimas kartu ir problemų sprendimas kartu, man atrodo, šiandien yra būtinas“.

Tačiau I. Degutienė sakė, kad jos sprendimas tapti G. Landsbergio pirmąja pavaduotoja nesietinas su pastangomis apsaugoti TS-LKD nuo skilimo, o jokių požymių, kad partija galėtų skilti, ji nepastebėjusi. „Ta nuomonė labiau buvo primesta iš šalies. TS-LKD jungia kelias sroves, ir natūralu, kad yra nuomonių skirtumų, bet esminės pozicijos niekada nesiskyrė. Apie tai, kad partija galėtų skilti – tokių minčių nei man, nei Gabrieliui niekada nebuvo. Mūsų abiejų uždavinys – jei yra nuomonių skirtumų, reikia juos apjungti, rasti bendrą vardiklį bendram tikslui ir bendram darbui“, – sakė Seimo vicepirmininkė.

REKLAMA

Nuomonė buvo formuojama „viršuje“, o kitų negirdėjo

I.Degutienė pripažįsta, kad TS-LKD bendravimas su visuomene jau kurį laiką nebuvo pakankamai atviras, todėl vienas iš svarbiausių uždavinių – atvirai bendrauti tiek su partijos nariais, tiek su visais Lietuvos gyventojais.

„Reikia su žmonėmis daugiau atvirai kalbėtis ir bendrauti. Mūsų bendravimas su visuomene gal būt nebuvo toks atviras ir pakankamas. Pirmiausia ir su partiečiais reikia daugiau bendrauti, įsiklausyti, ką jie sako, nes kartais buvo ir taip, kad nuomonė suformuojama čia, viršuje arba Vilniuje, bet negirdim, ką šneka žmonės, kurie gyvena ne Vilniuje. Susitelkimas, įsiklausymas ir komunikacija“, – sakė ji.

Sutikusi tapti pirmąja TS-LKD partijos vicepirmininke I. Degutienė sakė nežinanti, kam G. Landsbergis ketina siūlyti užimti kitus svarbius postus partijoje. „Tikrai nežinau, apie tai su juo nesame kalbėję. Rinktis pavaduotojus ir siūlyti juos suvažiavimui yra partijos pirmininko prerogatyva. O suvažiavime bus balsuojama dėl kiekvienos kandidatūros“, – sakė ji.

Opozicinės TS-LKD partijos suvažiavimas, kaip pirmadienį sakė išrinktasis jos pirmininkas G. Landsbergis, vyks gegužės 9 dieną.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų