Praėjusią parą sulaikyta 117 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną

Praėjusią parą, pirminiais duomenimis, sulaikyta 117 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, šeštadienį skelbia Statistikos departamentas.

Dauguma jų prisistatė Irako piliečiais.

Nuo šeštadienio neteisėtos migracijos duomenis skelbia ne Valstybės sienos apsaugos tarnyba, o Statistikos departamentas.

Iš viso šiemet jau sulaikytas 3 tūkst. 401 neteisėtai sieną kirtęs migrantas.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose, pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2212. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 90 Rusijos, 89 Sirijos, 85 Irano, po 79 Gvinėjos ir Afganistano bei kitų šalių piliečiai.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes, teigia pasieniečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.


Rašyti komentarą...
P
Patarimas
2021-07-31 10:41:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia jų klausti lietuviškai, kodėl kreipiasi ne valstybine kalba! Kažin ar supras ir ką atsakys?
Atsakyti
0

T
Tadas
2021-07-31 12:57:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Babuinai lenda i Lt. kaip sunys,o vyriausyne tik imasi griestu priemoniu nelegalu srautui sustabdyti...cirkas be pinigu.
Atsakyti
0

S
Sveiki atvykę
2021-07-31 13:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į geroves valstybe!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų