Užkalnis apie migrantų krizės nesuvaldymą: „Mes atpratome tvarkytis savo šalyje patys“

Lietuvoje – rietenos dėl plūstančio migrantų srauto. Kas nutiko Lietuvos valstybei, kad be isterijos ir krizės nesugebame išspręsti saujelės nelegalių migrantų problemos ir užtikrinti tinkamą sienos apsaugą?

„Dienos komentare“ atsakymus, savo mintis į šiuos klausimus išdėstė rašytojas Andrius Užkalnis.

Savo naujausiame straipsnyje labai smarkiai rašote apie mūsų valdžios nesugebėjimą tvarkytis su nelegalių migrantų problema. Kaip jūs manote, kur čia šuo pakastas? Kodėl mes taip beviltiškai reaguojame į tokią dar net ne krizę? 

Šuo pakastas, man atrodo, čia yra tame, kad mes atpratome tvarkytis savo šalyje patys, tai yra savo protu. Ne tik nuo 2004 metų, kai mes įstojome į NATO ir Europos Sąjungą, bet žymiai anksčiau, kai dar pradėjome pasiruošimą stojimui, mes buvome įpratę veikti pagal vadovėlius ir laminuotus lapelius, ir užduočių kompleksus, kuriuos mums atsiųsdavo iš kažkur kitur. 

Atsimenat, dar buvo savanorių pajėgos, dar tik kūrėsi kariuomenė, viskas buvo savo jėgomis ir jokių dėdžių nebuvo, kas mums pataria, kas mums duoda metodinius nurodymus, patys viską darėme per klaidas. Tačiau tie žmonės, kurie mena anų laikų krizes, anų laikų problemų tvarkymą, jie jau daugiausiai yra pensijinio amžiaus, nutolę nuo reikalų.

Tai, kad nutiesėme pusantro kilomtero tvoros ir baigėsi viela, tai labai simptomiškai primena kitą dalyką, kai vienos iš valdančiųjų partijos atstovas, nepatekęs į Seimą, bet vis tiek partijos narys ir norėjęs gauti mandatą, nuvažiuoja į Nidą, jam baigaisi pinigai ir tada feisbuke prašinėja, kad jam „sumestų“ kebabui, nupirktų valgyti.

Visą pokalbį su rašytoju Andriumi Užklaniu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje.


Rašyti komentarą...
W
WW
2021-07-31 09:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai landzbergiu sunauja be seimininko komandosnieko nemoka daryti....
Atsakyti
-8

J
Joana
2021-07-31 14:41:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena,visus migrantus į darbą- gamykloj,fermoj,ūkininkų laukuose!
Atsakyti
-2

R
Rasa
2021-07-31 13:15:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam Lietuvai reikalingi tie migrantai!?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų