tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad Viešojo saugumo pasitelkimo per pernai rugpjūtį prie Seimo kilusias riaušes raštiškas neįforminimas buvo policijos ir jo kaip įstaigos vadovo klaida.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad Viešojo saugumo pasitelkimo per pernai rugpjūtį prie Seimo kilusias riaušes raštiškas neįforminimas buvo policijos ir jo kaip įstaigos vadovo klaida.

REKLAMA

„Taip, tai Policijos departamento (klaida – BNS). Na, aš vadovauju Policijos departamentui ir visai Lietuvos policijai“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Požėla, paklaustas, ar tai yra policijos ir jo paties asmeninė klaida.

Anot jo, VST pasitelkimas neįformintas, nes „buvo susikoncentruota galbūt į kitus dalykus, į išmoktas riaušių pamokas, į situacijos aptarimus“.

„Tų priežasčių yra daug: ir tas masinis policijos darbuotojų išleidimas rugpjūčio mėnesį pailsėti, atostogauti, nes mes ruošėmės labai karštam rudeniui, kaip žinia, – rugsėjo 4 renginys, rugsėjo 10 renginys. Tai tiesiog tokia situacija susiklostė“, –  sakė R. Požėla.

Jis sako apgailestaujantis, kad opozicija, ketvirtadienį išsikvietusi vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę aptarti situaciją dėl riaušių malšinimo ir buvusio Viešojo saugumo tarnybos vado Ričardo Pociaus išėjimo iš darbo aplinkybių, neleido pasisakyti ir jam. Generalinis komisaras sakė, kad dalyvauti susitikime su opozicija jam pasiūlė pati ministrė.

REKLAMA

„Gaila, kad man neleido pasisakyti. Bet manau, kad policijos generalinio komisaro pareigybė yra tokia, kad jis gali atvykti į Seimą, į posėdžius ir reikalui esant išsakyti savo poziciją. Aš manau, kad daug klausimų yra policijos kompetencija, ne politinė kompetencija, o teisėsaugos įstaigų. Natūralu, kad aš bet kurioje situacijoje turiu būti pasiruošęs atsakyti į keliamus klausimus“, – kalbėjo pareigūnas.

REKLAMA

Riaušių malšinimui skirtas planas „Vėtra“ sukėlė diskusijų tarp politikų po to, kai Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas pareigas šalių sutarimu ir viešai prabilo apie A. Bilotaitės atsakomybę dėl netinkamo pernykščių riaušių prie Seimo malšinimo.

Generolas apkaltino ministrę neryžtingumu nesiimant veiksmų, jog būtų paskelbtas planas „Vėtra“.

Atsakomybę dėl plano neįvedimo trečiadienį viešai prisiėmė buvęs Vilniaus policijos vadovas Saulius Gagas.

REKLAMA

S. Gagas LNK televizijai sakė nusprendęs plano „Vėtra“ neskelbti įvertinęs Viešojo saugumo tarnybos pateiktą informaciją, jog padėti malšinti riaušėms įstaiga neturi pareigūnų.

R. Pocius, taip pat susitikimą su ministre inicijavusios opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad neįvedus plano „Vėtra“, bet pasitelkdama VST pareigūnus riaušėms malšinti A. Bilotaitė pažeidė įstatymus.

Ministrė tvirtina, kad planas „Vėtra“ nėra būtinas pasitelkiant VST, tai galima padaryti ir žodžiu. Ji ketvirtadienį taip pat patvirtino, kad ateityje jo ketinama atsisakyti kaip „sovietinio relikto“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų