Požėla: policija neteiks pirmenybės pažeidimams dėl rūkymo balkonuose

Seimui priėmus draudimą nuo kitų metų rūkyti balkonuose, policija neteiks prioriteto šiems pažeidimams, sako generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Įstatymui įsigaliojus, jis ragina gyventojus patiems aktyviai fiksuoti pažeidimus ir teikti policijai įrodymus, kad pareigūnams nereikėtų vykti į įvykio vietą.

„Dėl šitos funkcijos nekursime specializuotų policijos pajėgumų, reaguosime bendra tvarka. Tikrai nepažadu, kad mes prioriteto tvarka reaguosime į tokius pranešimus, bet apeliuojame ir į gyventojus, kurie skambins, informuos, kurie kvies policiją. Kuriama teisinė aplinka įpareigoja patį gyventoją būti aktyviu, t.y. fiksuoti šitą pažeidimą“, – LRT radijui penktadienį sakė R. Požėla.

„Tiesiog galbūt policijai net nereiks važiuoti į įvykio vietą – gavę įrodymus apie minėtą pažeidimą, mes galėsime labai sėkmingai nuotoliu įforminti pažeidimą ir patraukti asmenį administracinėn atsakomybėn“, – pridūrė jis.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį teigė, kad draudimų laikymusi turėtų pasirūpinti namų bendrijos, patalpų šeimininkai, o pareigūnai įsikiš kraštutiniu atveju.

Ketvirtadienį Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, jei bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Taip pat uždrausta rūkyti lauko kavinėse, bendrosios dalinės nuosavybės patalpose, dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimo aikštelėse, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Pagal įstatymą, buto gyventojai bet kuriuo atveju privalės užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kaimyno patalpas.

Patalpos savininkas įpareigotas pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą). Jeigu jis atsisakytų tai padaryti, savininkui grėstų bauda.

Sprendimą dėl Seimo priimto draudimo dar turi priimti prezidentas Gitanas Nausėda. 


Rašyti komentarą...
s
skaitytoja
2020-10-02 10:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
juokas ima is jusu istatymu , blogiau uz rukyma yra bonzas gyvenantis daugiabutyje , kuriam viskas leidziama , kuris jau nuo siuksliu pats skersas iseina is buto smarve ismatu , senienu , puvesio toks kvapas kaip tu nauju siuksliadeziu kaip pakelia maisa is to konteinerio toks kvapas kaip is bomzos buto kad turejome isardyti balkono remus ,pasakem kad langus atidarytu visa vasara laike atdarus langus smarve didziausia dabar baisu, kad kas ko neimestu ir neuzsidegtu. ir ka jus manot jau policijos nepamenu kiek buvo kviesta namo admininstratorius irgi rupinosi jau kokie 5 metai ar net daugiau ir visi pareiskimai suniui ant uodegos nuejo. NERA TOKIO ISTATYMO visas atsakymas neturi teises ieiti i buta jei jis netriukmauja , vienintelis ka gali padaryti , kreiptis i gydytoja ir padaryti ji neveiksniu zodziu durnium , bet jei jis nenores eiti pas gydytoja tu prievarta negali jo nuvesti. tai taip ir gyvenam ir patys po truputi tokie daromes, reikia remonta daryti per ta smarve negali, o jis tuo naudojasi , pavaidina kad jam bloga policija nuveza i ligonine ten nuprausia, pavalgo, issimiega baltoi patalynei, pasako, kad nori valgyti merginos policininkes pazada vakare sriubos atvezti. tai taip ir gyvenam pagal ISTATYMUS. eiliniam dirbanciam zmogui labai riboti istatymai. istatymai galioja pabegeliam prieglobscio prasytojam ir bomzom.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų