REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų Lietuvoje praėjusią savaitę prasidėjęs potvynis traukiasi, Klaipėdoje ir Kretingoje upių vanduo nukrito, sudėtingesnė situacija išlieka Klaipėdos rajone, tačiau ir čia Minija senka.

Vakarų Lietuvoje praėjusią savaitę prasidėjęs potvynis traukiasi, Klaipėdoje ir Kretingoje upių vanduo nukrito, sudėtingesnė situacija išlieka Klaipėdos rajone, tačiau ir čia Minija senka.

REKLAMA

Klaipėdos rajone dėl gausaus vandens kai kur dar sutrikusi nuotekų siurblinių veikla, tad buitines nuotekas tenka išvežti.

„Vanduo ir toliau slūgsta, o jam traukiantis vis labiau aiškėja ir jo padaryta žala. Vis dar turime užsemtų sodybų, pavyzdžiui, Šlapšilės kaime tokias turime penkias. Ten namai pakankamai žemai, o nubėgimo kanalas po vandeniu, todėl teks mechaniniu būdu nutraukinėti besikaupiantį vandenį“, – pirmadienį feisbuke paskelbė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. 

Anot jo, vandenį išsiurbs bendrovė „Klaipėdos rajono energija“, kuri darbus pradės jau šiandien. 

Kaip informavo bendrovė „Klaipėdos vanduo“, pakilęs vandens lygis dar fiksuojamas Kulių kaime Klaipėdos rajone, jis pamažu slūgsta. Visgi, kol kas buitinių nuotekų siurblinių, elektros įvadų ir pastočių veiklą atstatyti, anot bendrovės, dar nėra galimybės, buitinės nuotekos išvežamos gyventojams išreiškus poreikį.

REKLAMA
REKLAMA

„Sekmadienį tokių prašymų buvo sulaukta – 15. Šiandien iki pietų užregistruoti du pranešimai dėl sutrikdyto nuotekų nutekėjimo. „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai nedelsiant reagavo į šią informaciją ir užtikrino nuotekų išvežimą“, – informavo bendrovė.

REKLAMA

Dėl potvynio taip pat vis dar sutrikdyta siurblinių veikla Priekulės mieste ir Stragnų II kaime.

Anot bendrovės, darbuotojai nuolat stebi situaciją šiose apsemtose teritorijose, esant galimybei vertina įrangos būklę ir kai tik vanduo nuslūgs, buitinių nuotekų sistemų veikla bus atkurta.

„Bendrovės taip pat paprašiau įsivertinti savo siurblines užliejamose teritorijose. Akivaizdu, kad tokie atvejai kartosis ir toliau, todėl privalome užtikrinti, jog žmonės paslaugas gautų nepertraukiamai. „Klaipėdos vandenų“ atstovai pažadėjo peržiūrėti savo planus ir, pavyzdžiui, Kuliuose siurblinę arba pylimuoti, arba tiesiog iškelti į aukštesnę vietą“, – teigia Klaipėdos rajono meras. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos hidrologė Lina Žygaitė-Giedrienė, Minijos upės vandens lygis ties Priekule šiuo metu siekia pavojingą lygį – 556 centimetrus. Dar pirmadienio rytą stichinis vandens lygis upėje buvo viršytas dviem centimetrais – siekė 562 centimetrus. Didžiausią vandens lygio pakilimą upė ties Priekule buvo pasiekusi šeštadienį – 597 centimetrus.

Kitose vietose Vakarų Lietuvoje potvynis pasitraukė. Minijos upės vandens lygis ties Kartena per savaitgalį nukrito daugiau nei du metrus ir šiuo metu siekia 286 centimetrus. Praėjusios savaitės pabaigoje šioje vietoje Minijos vandens lygis siekė 532 centimetrus, stichinė riba – 520 centimetrų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdoje Danės upės praėjusios savaitės pabaigoje siekė 300 centimetrų, stichinė riba – 280 centimetrų. Šiuo metu, pasak hidrologės, upės vandens lygis ties 161 centimetru, tad per savaitgalį nukrito daugiau nei metrą.

Akmenos upės lygis ties Kretinga taip pat nukritęs ir siekia 268 centimetrus, kai praėjusią savaitę buvo trimis centimetrais viršytas stichinis lygis ir siekė 423 centimetrus.

Kretingos savivaldybė dar laukia aplinkosaugininkų išvadų dėl į Tenžės upę išleistų nuotekų, susimaišiusių su lietaus vandeniu. 

REKLAMA

Valymo įrenginiams per parą sulaukus daugiau nei keturis kartus vidurkį viršijančio vandens kiekio, jo sankaupas Kretingoje valdžia su tarnybomis praėjusią savaitę nusprendė iš nuotekų vamzdynų išleisti į upę – taip siekta išvengti valymo įrenginių gedimo. Tuomet pirminiais aplinkosaugininkų duomenimis, ištekėti galėjo apie 6400 kubinių metrų nevalytų nuotekų.

Užteršti šachtiniai šuliniai

Tuo metu B. Markauskas tvirtina, kad problemų kelia šachtiniai šuliniai – jie užlieti ir užteršti, jų vandens vartoti negalima.

REKLAMA

„Renkame informacija, kiek tokių šulinių yra, kokios pagalbos reikia gyventojams. Ugniagesiai, nuslūgus vandeniui, pažadėjo padėti šachtinius šulinius išsiurbti. Juos reikės dezinfekuoti, daryti tyrimus ir tik po jų paaiškės ar vandenį galima vartoti. O iki to laiko, jei vanduo negeriamas, gyventojai turėtų kreiptis į seniūnus, kurie suorganizuos jo atvežimą“, – teigia B. Markauskas. 

Anot mero, akivaizdu, kad dėl susidariusios situacijos Priekulės seniūnijoje būtina aukštinti pylimus, per kuriuos savaitgalį veržėsi vanduo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daviau nurodymą parengti planą ir tam numatyti lėšas, kad ateityje būtų ramiau ir saugiau. „Klaipėdos rajono energija“, kuri visą šią savaitę šalino sankaupas, valė pralaidas, pumpavo vandenį, gelbėdami žmonių turtą, pasižymėjo problematiškiausias vietas, kurias privalome tvarkyti“ – teigė jis.

Anot jo, didžiausia bėda – pralaidos sugadintos medžių šaknų, tad teks juos kirsti, valyti šaknis, jog vandens pralaidumas padidėtų.

B. Markausko teigimu, milžiniški kritulių kiekiai ir potvyniai kartosis, nes vanduo tiesiog nebeturi kur nubėgti – kanalai pilni, upės pakilusios, o vanduo jose perkopęs stichinį lygį, todėl turi praeiti laiko, kol gamta „suvalgys“ tą perteklių.

REKLAMA

„Tad tikrai ateina laikas ir gyventojams galvoti apie tai, kaip papildomai apsaugoti savo turtą, nes mūsų pagrindinė funkcija vis tik yra saugoti žmonių gyvybes ir prie kiekvieno namo tarnyboms budėti galimybių nebus“, – pabrėžia meras. 

Anot jo, kol kas vanduo dar visiškai nepasitraukė, o visas žalos mastas pasirodys tik potvyniui visiškai nuslūgus.

Praėjusią savaitę po gausaus lietaus kilus potvyniams Vakarų Lietuvoje, ekstremali situacija dėl susikaupusio didelio kiekio nuotekų buvo paskelbta Kretingos rajone, o Klaipėdos rajone šeštadienį ekstremali padėtis paskelbta Priekulės seniūnijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų