Politologas: ryškiausias kandidatas į Darbo partijos pirmininkus galėtų būti Vytautas Gapšys

 Pasitraukus Loretai Graužinienei, ryškiausias kandidatas į Darbo partijos pirmininko postą galėtų būti Vytautas Gapšys, tačiau jo galimybes apsunkina partijos juodosios buhalterijos byla, sako politologas Tomas Janeliūnas.

Jo teigimu, partija šiuo metu susiduria su lyderių krize ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl Darbo partijos populiarumas mažėja.

„Kol kas ryškiausias kandidatas galėtų būti ponas V.Gapšys. Jo lyderiavimas buvo ir anksčiau gana matomas“, - BNS antradienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.

„Bet galbūt bus tokių, kurie sakys, kad partijoje apskritai reikia atsinaujinimo. Juk bylos šleifas su V.Gapšio tapimu partijos pirmininku vėl grįžtų į viešąją erdvę. Tai nebūtų labai naudinga, bet kažkokių labai ryškių lyderių partijoje apskritai nėra ir kaip tik šis lyderių trūkumas yra viena iš priežasčių, kodėl Darbo partija apskritai nyksta“, - pridūrė jis.

V.Gapšys 2013 metais buvo nuteistas dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, jam skirta 35 tūkst. litų (10 tūkst. eurų) bauda. Teismo nuosprendis yra apskųstas Apeliaciniam teismui.

REKLAMA

Šiuo metu Ukrainoje viešinti Seimo pirmininkė L.Graužinienė trumpame pranešime spaudai informavo, kad iš partijos vadovės traukiasi „prisiimdama asmeninę atsakomybę už savivaldos rinkimų rezultatus“. Atsistatydinus L.Graužinienei, partijai iki suvažiavimo laikinai vadovauti turėtų pirmasis pavaduotojas parlamentaras Valentinas Bukauskas.

T.Janeliūno teigimu, be nesėkmingų savivaldos rinkimų L.Graužinienės atsistatydinimo priežastis lėmė ir anksčiau atsiradusi kritika dėl to, kad partija nesugeba išlaikyti populiarumo.

„Taip pat galėjo lemti netgi tokie dalykai kaip vakarykštis Andriaus Kubiliaus pareiškimas, kad jis nekandidatuos į Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkus. Ir tokia nuostata, kad partijos vadams reikia prisimti atsakomybę už nesėkmingus rinkimus“, - komentavo politologas.

Paklaustas apie L.Graužinienės likimą Seimo pirmininko poste, T.Janeliūnas teigė, kad būtų natūralu, jog tokias svarbias pareigas užima svarbiausias partijos asmuo.

„Viskas priklausys nuo partijos vidinių apsisprendimų. (...) Bet šiuo atveju vėlgi gali būti savotiška situacija. Jeigu partijos vairą perims V.Gapšys, jo tapimas Seimo pirmininku yra mažai tikėtinas, nes toks variantas jau buvo svarstomas ir jis nesulaukė palaikymo. Tai greičiausiai nebus prie to grįžta“, - kalbėjo jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų