Politologas L. Bielinis: mane nuramino faktas, kad prezidentė moka kalbėti be popieriaus

„Džiugu, kad įvyko debatai tarp visų kandidatų. Visi išsakė savo nuomonę ir išreiškė pozicijas“, – portalui balsas.lt apie pirmuosius kandidatų į prezidento postą debatus, kurių tema buvo ekonomika, sakė politologas Lauras Bielinis.

„Akivaizdžiai matėme atotrūkį tarp vienų ir kitų. Dalis kandidatų nuo pat pradžios pademonstravo nevisišką suvokimą prezidentinio mąstymo lygmeniu, – kalbėjo L. Bielinis. – Akcentai buvo permetami nuo problemos iki populistinių įtampų. Kalbu apie Naglį Puteikį, šiek tiek apie Artūrą Zuoką ir Bronį Ropę. Pradžiugino socialdemokratas Zigmantas Balčytis, kuris labai profesionaliai ir konkrečiai kalbėjo, demonstruodamas aiškų situacijos suvokimą, neblogą galimybių matymą.“

Šalies vadovė, kuri prieš penkerius metus nesirodydavo debatuose, pasak L. Bielinio, sugebėjo nustebinti. „Reikia ją pagirti, kad atvyko į debatus, didžioji visuomenės dalis nebūtų supratusi, jeigu prezidentė nebūtų atvykusi. Jai tai būtų buvęs minusas. Šiuo atveju ji pasielgė labai teisingai. Jos kalba buvo profesionali, nes sfera jai yra labai gerai žinoma. Galima kritikuoti, niuansuose sugebėtume atrasti silpnybių, tačiau šalies vadovė save parodė gana profesionaliai“, – sakė politologas.

REKLAMA

Pasak jo, žmonės labai įvairiai reaguoja į kandidatus, į jų pasisakymus. „Kai kurie jau žino, už ką balsuos, todėl jie matys gerąsias puses netgi kandidatui klystant. O tie, kurie kandidato atžvilgiu turi negatyvią nuomonę, tiesoje pamatys melą, – teigė L. Bielinis. – Nenorėčiau dabar kandidatams rašyti pažymių. Tai yra sudėtinga. Akivaizdu, kad retorine prasme džiugina Z. Balčytis, manęs nenustebino, tačiau savotiškai ir nuramino, kad prezidentė moka kalbėti be popieriaus. Tai yra puiku. Ji gali kalbėti ilgesnėmis frazėmis negu viena eilutė.“

Politologas pastebėjo, kad A. Zuokas puikiai dėlioja mintis. „Jis turi ryškių argumentų, – pabrėžė politologas. – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis liko su savo paties argumentais, jis dirba gana apibrėžtam rinkėjų kontingentui, kuris jį išgirs ir atpažins. Mano galva, V. Tomaševskio rinkėjai kitus tiesiog ignoruoja.“

Paklaustas apie galimą antrą rinkimų turą, L. Bielinis pabrėžė, kad dabar jau drąsiau galima teigti, kad jis bus. „Pasakyčiau, kad antras turas bus, akivaizdžiai matome, kad yra stiprių ir mokančių kalbėti kandidatų. Rinkėjas šiuo metu yra sutrikęs. Todėl jis gali pasirinkti įvairius sprendimus, turėsime ganėtinai išbarstyti rezultatą, kas ves į antrą turą“, – teigė L. Bielinis.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2014-04-18 10:09:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagal Bielini , jei Grybauskaite moka pakalbeti be popierelio ,ji gali buti prezidente ,proto ar ko kito nebereikia . Va koks Bielinio supratimas .Protingo ir saziningo prezidento mums nereikia nes tada vagys negales vogti ,teisesauga tures dirbti saziningai ,seimo nariai tures buti protingesni ,vsd negales kurpti bylu ir tt .
Atsakyti
-2

t
taigi
2014-04-18 10:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
panašu kad šitas veikėjas dirba korumpuotai sistemai
Atsakyti
0

O
Onutė
2014-04-18 11:18:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikriausia Jakilaičio buvo paruošti klausimai, į kokius reikės atsakinėti, tai ir iškalė viską atmintinai. Įdomu, kodėl viso to nedarė būdama prezidente?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų