Politologas apie centro kairės partijas: darbiečiai savo švęstu vandenu suviliojo daugelį naivuolių

Centro kairė Lietuvoje ne tik pralaimėjo rinkimus, bet ir toliau silpsta draskoma vidaus prieštaravimų. Viktoras Uspaskichas aiškinasi dėl savo homofobiškų pareiškimų ir stebuklingo vandens, o socialdemokratus į pralaimėjimą vedęs Gintautas Paluckas teisinasi dėl nesėkmių.

Kas laukia toliau, kalbėjome su politologu Lauru Bieliniu.

Sveiki, nuo 2012 m. smarkiai keičiasi vaizdas vadinamojoje centro kairėje – labai nusilpo socialdemokratai, Darbo partija, parlamente neliko tvarkiečių. Kaip manote, ar bus taip, kad kituose rinkimuose centro kairėje bus tik viena stipri jėga – valstiečiai?

Dar labai toli, daug laiko iki kitų rinkimų į Seimą, visko gali būti.

Bet šiai dienai, tarkime, jeigu šį savaitgalį būtų rinkimai, iš tikrųjų socialdemokratai, ko gero, prarastų dar daugiau vietų ir rinkėjai tikriausiai pasirinktų kitas politines jėgas, greičiausiai, valstiečius arba darbiečius, kurie iš tikrųjų su savo švęstu vandenu suviliojo daugelį naivuolių. Bet čia jau naivuolių problema, o ne mūsų.

Kodėl Lietuvoje nebeliko kitų stipresnių politinių jėgų kairėje, tik valstiečiai? Be to, klausimas, ar jie apskritai yra kairieji, kaip jūs manote? 

Iš tikrųjų valstiečiai save bando eksponuoti kaip kairiąją arba centro kairiąją, tačiau kol kas mes nematome labai ryškiai išreikštų kairiųjų arba socialdemokratiškumo elementų.

Šiai dienai, aš manyčiau, mes galėtumėme įvardyti valstiečius kaip tokį idėjų junginį, kur svarbiausios yra ne kažkokios aiškios ideologinės dogmos, o svarbiausios yra tos pozicijos, kurios yra madingos arba į kurias reaguoja visuomenė.

Visą pokalbį su politologu L. Bilieniu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete, esančiame viršuje. 


Rašyti komentarą...
T
Timas
2021-01-23 12:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atlijus tyrimą nepriklausomoje laboratorijoje paaiškėjo, kad baltarusiškas dyzelinas dar net geresnis nei lietuviškas.
Atsakyti
-1

H
Hmm
2021-01-23 15:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bielinis kuklus žmogus, ir bijo garsiai pasakyti, kad Pasileidusi parcija viliojo narkotikais ir savo morale. Jei taip toliau, nušluos mūsų tautą nuo žemės morališkai stipresni
Atsakyti
-1

:
:DDD
2021-01-23 13:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip ir konservatorių 130 priemonių planas, politinė kultūra suviliojo kitus naivuolius
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų