REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Aurora“ iššovė, bet revoliucija neįvyko. Nelaimėjo nei prezidentė, nei Viktoras Uspaskichas, nes Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė: Seimas išrinktas teisėtai. Kas bus toliau? Tai priklausys nuo šalies vadovės žodžio, rašo „Kauno diena“.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveiko proto pergalė ir keletas akmenukų į DP ir VRK daržą“, - daugmaž taip daugelis įvertino KT savaitgalį paskelbtą sprendimą.

REKLAMA

DP nuo KT kliuvo, bet ne taip stipriai, kaip tikėtasi. Valdančiųjų daugumą buriančių kairiųjų lyderis, kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius išsyk paskelbė, kad KT sprendimas iš esmės nieko nekeičia. Taigi valdžią norinti paimti trijulė: socialdemokratai, Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijos ir toliau laikysis išvien.

REKLAMA
REKLAMA

Bet buriamos valdančiosios koalicijos likimas - prezidentės rankose. Netrukus ji turėtų paskelbti, ar laimina A. Butkevičiaus siūlomą koalicijos variantą. Tačiau tai, kad D. Grybauskaitė du sykius pakartojo, jog DP valdančiojoje koalicijoje matyti nenori, liudija viena: šalies vadovė taip lengvai neatsitrauks.

Seimo užkulisiuose spėliojama, kad prezidentė viešai gali pasiūlyti A. Butkevičiui tartis su valdžioje dabar esančiais dešiniaisiais, mat kitų realių koalicijos variantų nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į koaliciją su konservatoriais neis?

„Ne, į koaliciją su konservatoriais neisime ir laikysimės savo pozicijos“, - sekmadienį dienraščiui „Lietuvos rytas“ tvirtino A. Butkevičius. Politikas prisipažino po KT sprendimo dar nebendravęs su šalies vadove: „Kada susitiksime? Nežinau. Kai pakvies“.

Klausiamas, kas bus, jei D. Grybauskaitė vis dėlto nenusileis ir netvirtins Vyriausybės su Darbo partija, A. Butkevičius sakė: „Jeigu šalies vadovė vis dėlto netvirtintų Vyriausybės per terminą, kurį numato įstatymai, gal po to pavestų formuoti ją kokiam nors kitam asmeniui. Gali būti ir toks variantas“.

REKLAMA

Antrojoje vietoje pagal surinktų mandatų Seime skaičių kaip tik yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurie prezidentės pastangomis vis dar laikomi ir prie naujosios valdžios slenksčio. „Bet aš tikiu, kad susitarsime. Mano argumentai lieka tie patys - įtariamų ir teisiamų Darbo partijos narių nebus valdžioje. Manau, kad laikas viską parodys“, - kalbėjo A. Butkevičius.

REKLAMA

Jį tvirtai remia „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ lyderiai. „Koalicija jau suformuota. Lieka klausimas tik dėl ketvirtos narės“, - sakė Tvarkos ir teisingumo vadovas pašalintas prezidentas europarlamentaras Rolandas Paksas.

Politologas: jei bus atsisakyta ultimatumų, turėtume sugrįžti į civilizuotą valdžios perdavimo po demokratinių rinkimų procesą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politologo Algio Krupavičiaus manymu, KT priėmus sprendimą atsirado daugiau aiškumo, leidžiančio tiksliau prognozuoti krašto politinę ateitį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų