Jei parlamentarai pademonstruos raumenis ir pilietinę poziciją, ateityje prisidirbę politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai nebegalės gauti išeitinių kompensacijų, pareigų atsisakydami savo noru.

Po "Vakarų ekspreso" publikacijų atitinkamas Vietos savivaldos įstatymo pataisas parengė klaipėdietis parlamentaras Evaldas Jurkevičius. Jis vakar tikino, kad teisės akto pakeitimas jau užregistruotas.

Sujudimas kilo po to, kai dviejų mėnesių algos dydžio, apie 20 tūkst. litų neatskaičius mokesčių, išeitinę kompensaciją gavo neblaivi automobiliu avariją padariusi ir, įtariama, kyšį policininkams siūliusi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Paulauskienė.

Savo ruožtu vakar į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrą su prašymu stabdyti kompensacijos valdininkei skyrimą kreipėsi ir uostamiesčio Tarybos narys Naglis Puteikis.

Užregistravo pataisą

E. Jurkevičius "Vakarų ekspresui" buvo žadėjęs, kad pasidomės ydinga tvarka, pagal kurią net ir valstybės tarnautojo vardą pažeminę politinio pasitikėjimo valdininkai gauna kompensacijas.

Politikas įvardijo du įstatymus, kurie D. Paulauskienės atveju reglamentuoja atleidimą iš pareigų: tai - Valstybės tarnybos ir Vietos savivaldos įstatymai.

Pirmasis draudžia išmokėti išeitines kompensacijas, jei žmogus traukiasi savo noru, o antrasis tai leidžia daryti.

REKLAMA

"Mano manymu, Valstybės tarnybos įstatymas yra viršesnis. Tačiau Vietos savivaldos įstatyme palikta landa, pro kurią ir "išlenda" asmeninio, politinio pasitikėjimo valdininkai. Tuo naudojamasi. Tad D. Paulauskienės atveju, vadovaujantis minėtu įstatymu, dviejų mėnesių algos dydžio kompensacija lyg ir galėjo būti skiriama", - sakė politikas.

Seimo narys įsitikinęs, kad abu įstatymai vienas kitą dubliuoja, tad užregistravo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo būtų panaikinta ta įvardyta "landa".

"Sieksiu, kad tas straipsnis dėl atleidimo aplinkybių ir kompensacijų būtų pripažintas niekiniu. Projektas užregistruotas, o kada jis bus įtrauktas į posėdžių darbotvarkę, - spręs Seimo valdyba", - į kolegų sąmoningumą apeliavo klaipėdietis.

Raštas prokurorams

Tuo metu N. Puteikio rašte prokurorams teigiama, kad Klaipėdos miesto taryba neturėjo teisės išmokėti išeitinę pašalpą savo noru iš darbo pasitraukusiai tarnautojai.

"Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, praėjusią savaitę savo noru iš pareigų pasitraukusiai D. Paulauskienei nutardama išmokėti dviejų mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę išmoką, grubiai pažeidė Valstybės tarnybos įstatymą. Pagal minėtą Įstatymo 5 straipsnį valstybės tarnautojams socialinės garantijos - šiuo atveju išeitinės pašalpos klausimą - reglamentuoja išimtinai tik Valstybės tarnybos įstatymas", - rašoma politiko skunde.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų