Vilniaus apskrities policija išaiškino pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstytojus ir grąžino valstybės biudžetui apie 126 tūkst. litų.
Šių metų pradžioje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė itin sudėtingą, didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, tikrų dokumentų suklastojimo ir panaudojimo bei kitos įmonės prekių ženklo neteisėto naudojimo - iš viso dėl 78 nusikalstamų veikų, pranešė Vilniaus apskrities VPK.
Įtariamai dėl šios veikos pateikti UAB "Riachi" direktoriui ir savininkui Libano piliečiui Yasser Ghaowi Dit Ebef (Jasirui Gaovi Dit Ebefui) ir juridiniam asmeniui - UAB "Riachi".
Dar iki bylos perdavimo į teismą įtariamieji visiškai atlygino valstybei padarytą žalą - 112 543,81 lito nesumokėto PVM.
Be to, šių metų sausį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu skyrė libaniečiui 13 375 litus baudą, kurią sumokėjus į valstybės biudžetą iš viso pateko beveik 126 tūkst. litų.
2005 m. spalio mėnesį, naudodamiesi turima operatyvine informacija, pareigūnai atliko sėkmingą operaciją - per keturias kratas UAB "Riachi" bei jos filialuose, užsiimančiais automobilių detalių pirkimu, pardavimu bei automobilių priežiūra Vilniaus mieste, rasta ir paimta apie 300 sankabų diskų su užrašu "Sachs", 12 diskatorių su užrašu "Sachs", supakuoti į kartonines dėžutes su užrašu "Sachs". Taip pat paimti bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentai.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo. Specialistai nustatė, kad visos per kratas rastos sankabos neatitinka vokiečių prekių ženklui "Sachs" keliamų reikalavimų, t. y. sankabos neoriginalios ir nenaujos.
Vėliau tiriant įmonės ūkinę finansinę veiklą nustatyta, kad bendrovė "Riachi" 2003-2005 metais buvo naudojama be dokumentų, nesumokant pirkimo PVM įsigytoms prekėms parduoti kitiems ūkio subjektams. Dokumentuose nurodytas sankabų vadinamasis "tiekėjas" - UAB "Trentasera" jokios veiklos nevykdė. Realiai sandoriai tarp UAB "Trentasera" ir UAB "Riachi" niekuomet nebuvo įvykę. Bendrovėje "Trentasera" nedirbančio ir Lietuvoje niekada negyvenusio asmens Bilal Saheli Hajaig (Bilalo Sahelio Hajaigo) vardu buvo įforminti prekių įsigijimo apskaitos dokumentai, panaudoti bendrovės "Trentasera" įsigyti SAD blankai.
Apie ikiteisminį tyrimą buvo pranešta prekių ženklo turėtojo - Vokietijos bendrovės "Sachs" atstovams, tačiau bendrovė atsisakė pateikti civilinį ieškinį ir dalyvauti procese dėl padarytos žalos, todėl ikiteisminis tyrimas dalyje dėl svetimo prekių ženklo panaudojimo buvo nutrauktas.
Juridinio asmens UAB "Riachi", kurio vardu naudai ir interesais veikė buvęs direktorius, ikiteisminio tyrimo byla atskirta į atskirą procesą ir taip pat perduota į teismą.
Tyrimui vadovavo ir kaltinimą palaikė Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros 1-ojo Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokurorai.
Bylą tyrę Vilniaus apskrities VPK pareigūnai pabrėžė, kad padaryta ne tik žala Lietuvos biudžetui bei prekės ženklo savininkui, bet ir vartotojams, bendrovės "Riachi" parduotuvėje pirkusiems suklastotas žinomos firmos prekes.