Policija baus mitinguojančius prie Seimo: pradėjo dar dvi administracines teisenas

Policijos pareigūnai šiandien pradėjo dar dvi administracines teisenas dėl mitingų prie Seimo ir Vyriausybės, rašoma policijos pranešime. 

53

„Įvertinus vakarykštę situaciją, kuomet su mitinguotojais atėjęs pasikalbėti Seimo narys buvo įžeidinėjamas, viešai keikiamas necenzūriniais žodžiais, policija pradėjo administracinę teiseną dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo (ANK 481 str.).

Administracinių nusižengimų kodeksas už tokį pažeidimą (necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį), užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.

Dar viena teisena pradėta dėl galimo susirinkimų įstatymo pažeidimo, kadangi dalyviai, neturėdami leidimo, susibūrė į vieną, didesnę nei 15 asmenų grupę, dalyvavo bendroje eisenoje ir tuo pažeidė nustatytus reikalavimus (ANK 494 str.). Už tai gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų“, – rašoma policijos pranešime.

Policija administracinę teiseną pradėjo ir vakar. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad antradienį 8 val. ryto prasidėjo įspėjamasis „Didžiojo šeimos maršo“  trijų dienų mitingas, kurio metu protesto dalyviai reikalauja vykdyti dar anksčiau iškeltus jų reikalavimus.Tarp jų – nušalinti kai kuriuos Seimo narius.

Automobilių aikštelėje, šalia Seimo, į kurią renkasi protesto dalyviai, skanduotės, rankose – tautinė atributika ir plakatai, kuriuose rašoma: „Lauk!“, „Pavilioni, esi tautos išdavikas“, „Palikite vaikus ramybėje“, ant daugumos marškinėlių užrašas –  „Diktatūra Lietuvoje įteisinta“, įvardytas Seimo narių „išdavikų“ sąrašas.

(53 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestas prie Seimo

Skamba ir dainos, kurių metu Seimo narius vadina bailiais ir ragina ateiti pasikalbėti Aušrinę Armonaitę, Tomą Vytautą Raskevičių, Matą Maldeikį.

REKLAMA

„Ateik, ateik, Aušrine, ateik. Ateik, ateik, garbane ateik. Susėsk, pašnekėkim, tai bus gerai. <…> Ateik, ateik, Tomukai, ateik. Nusiauk aukštakulnius, tai bus gerai <…> Išeik, išeik, Maldeiki, išeik. Išeik, išeik, melagi, išeik. Išeik iš Seimo, tai bus gerai“, – dainuoja jie.

Tiesa, M. Maldeikis atėjo, tačiau vos tik jis pasirodė, protestuojai jį iškart buvo užplūdo protestuotojų necenzūriniais žodžiais, grasinimais ir kaltinimais Valstybės pardavimu. 

Palaikyti susirinkusiųjų atėjo ir keli Seimo nariai, tarp jų ir – Petras Gražulis, Mindaugas Puidokas. Visi jie teigia, kad tarp jų ir maršo dalyvių „nėra jokių skiriamųjų ženklų“.

 Vienas iš maršo organizatorių – Arvydas Daunys – kreipiasi į juos ir pabrėžia, kad tikisi Laisvės partijos narius patraukti į savo pusę jau trečiąją mitingo dieną.

Protestuotojų – virš šimto, nematyti kaukių, nesilaikoma atstumo. Organizatoriai teigia, kad kiekviena grupelė po 15 žmonių turi atskirą savo erdvę, kuriuose daugiau ir nesibūriuoja – taip užtikrina saugumą. Saugumui prižiūrėti prie susirinkusių mitingo dalyvių stovi ir keli policijos ekipažai.

Mitingas vyks tris dienas 

Naujienų portalo kalbinti protesto dalyviai tikina, kad dalyvaus visas tris dienas – birželio 15-17 d.

„Būčiau čia ir būsiu visur, kur reiks. Iškrypėlių diktatas Lietuvoje nepaeis nė žingsnio! Ar jūs suprantat, kas čia vyksta? Tokiems genderiams vietos nebus!“,  – teigė vienas iš protesto dalyvių.

„Kol neatsižvelgs į mūsų prašymus, mes būsime čia, būsime kažkur kitur – teisybė bus!“,  – jam antrina kita protesto dalyvė.

Kitas protesto dalyvis teigia, kad čia susirinkusios šeimos – vedinos pasaulį gelbėjančių tikslų.

„Aš buvau Vingio parke, ten buvo visos šviesios šeimos – jos tikrasis mūsų elitas. Ir prie STT rinkosi tikrasis elitas, o ne apsišaukėliai, kurie patys save prie elito ir priskyrė“,  – sako jis.

REKLAMA

Mitinguotojai anksčiau planavo įkurti palapinių miestelį šalia Seimo, tačiau Vilniaus miesto savivaldybei leidimo neišdavus, jis įkurtas šalia sostinės. Leidimas organizuoti protestą, pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, neišduotas, nes šis yra ne taikus protestas, bet politinis renginys.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Šeimos gynimo maršą“ ir trijų dienų protestą prie Seimo organizuoja Šeimų Sąjūdis.

Protestuotojų reikalavimai „Šeimų sąjūdžio“ svetainėje nurodoma, kad pagrindinis „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ ir šio protesto tikslas – suvienyti žmones „dėl ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Jie taip pat reikalauja nesvarstyti Stambulo konvencijos, netestuoti ir neskiepyti vaikų grąžinant vaikus į mokyklas. Taip pat reikalauta nušalinti kai kuriuos Seimo narius teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.


Rašyti komentarą...
Šuva
2021-06-16 17:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės teisūs. Kuo ne diktatūra. Savo nuomonės jau negali viešai pareikšti. Ko jie atėjo į seimą- padėti žmonėms ar juos engti? Jau darosi neįmanoma gyvent tokioj Lietuvoj.
Atsakyti
-2

A
Ada
2021-06-16 17:08:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dar kalba apie Baltarusiją. Kuo skiriasi mūsų valdžia. Jeigu piliečiai renkasi reikia įsiklausyti į žmonių nuomonę o ne ieškoti priežasčių juos bausti. Tokia valdžia reikia kuo greičiau vyti lauk
Atsakyti
-2

K
KAUKE
2021-06-16 16:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kas jis per asaba kad jam negali nieko pasakyt su...as
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų