Policija apie Ukmergės vaikų gaują: jų tėvai mano, kad tai – ne jų problema

12, 14 ir 16 metų – tai amžius tų, kurie nešvariais darbais yra nejuokais įbauginę Ukmergės miesto bendruomenę. Vagystėmis ir turto niokojimu užsiimanti 5 asmenų gauja policijai puikiai žinoma – pareigūnai teigia, kad su vaikinais reikalų turi jau ne vienerius metus. 

Po paskutinės vagystės du gaujoje esantys vyriausi 16-mečiai vaikinai buvo sulaikyti, o dabar pavyko juos ir suimti: vienas suimtas iki gruodžio 13 d., o kitas – iki sausio 6 d. Visgi, miesto bendruomenė su nerimu laukia tos akimirkos, kai nepilnamečiai sugrįš į miestą.

Pradėta 14 ikiteisminių tyrimų

Kaip naujienų portalui tv3.lt pasakojo Ukmergės policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, vagystėmis įtariami jaunuoliai yra apvogę ir nuniokoję ne vieną vietą – viso yra pradėta 14 ikiteisminių tyrimų, iš kurių didžioji dalis jau yra perduoti teismui. 

Kaip teigia S. Kazlauskas, šiuo metu dėl vagystės yra suimti du vyresni nei 16 metų amžiaus asmenys. Anksčiau policijai buvo surištos rankos vykdyti procesinius veiksmus, tačiau per šią savaitę pavyko pasiekti, kad jie liktų suimti ir į laisvę nebūtų paleisti.

Ukmergės miesto bendruomenė buvo sunerimusi, jei nepilnamečiai būtų išleisti.

S. Kazlauskas naujienų portalui tv3.lt sakė, kad kartą jau teko sulaikytus nepilnamečius paleisti, dėl to jie galėjo pasijausti nebaudžiami.

„Prieš kelis mėnesius mes planavome jiems atlikti procesinius veiksmus dėl tų pačių priežasčių [vagysčių], bet buvome priversti juos paleisti ir jie išėjo aukštai pakeltomis galvomis. Tada vėl pasipylė vagystės“, – susiklosčiusią situaciją dėstė Ukmergės policijos komisariato viršininkas.

Kaip pasakoja S. Kazlauskas, grupėje yra pagrindiniai 5 asmenys: du iš jų yra 16-mečiai, kurie šiuo metu yra sulaikyti, du 14-mečiai ir vienas 12-metis. 

Pasak komisariato viršininko, grupelė užsiiminėja vagystėmis, kurios yra smulkios, tačiau įsilaužimo metu suniokojamas turtas, dėl kurio padaromos žalos suma išauga: 

REKLAMA

„Jie dažniausiai apvaginėja transporto priemones, pavagiami menkaverčiai daiktai, bet įsilaužimo metu jie didelę žalą padaro“, – pasakoja S. Kazlauskas. 

Asmenys – socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose augę vaikai

Kaip teigia komisariato viršininkas, nusikaltimais besiverčiantys vaikai yra iš socialinių ir auklėjimo įgūdžių stokojančių šeimų.

„Tie vaikai yra iš probleminių šeimų ir mums žinomi jau ne vienerius metus. Bet dabar, matyt, atėjo toks jų amžius ir laikas, kad paskutinį pusmetį jie reiškiasi vagystėmis“, – pastebi S. Kazlauskas. 

Pasak komisariato viršininko, kai kurių vaikų tėvų požiūris į vaikų elgesį yra atsainus.

„Jie mano, kad tai nėra jų problema. Jie sako, kad yra švietimas, mokykla, policija ir, jų manymu, tos įstaigos turi pasirūpinti vaikų ugdymu“, – teigia S. Kazlauskas. 

Bandoma ieškoti būdų, kaip socializuoti vaikus

Policijos komisariato viršininkas teigia, kad visa Ukmergės bendruomenė stengiasi užimti vaikus įvairiomis veiklomis, kad šie neturėtų laiko nešvariems darbams.

„Šiuos vaikus bandome visokiais būdais socializuoti. Organizuojame įvairias veiklas – stovyklas, žygius, sportu bandome sudominti, kviečiame kartu su policijos pareigūnais sportuoti. Pagalba šiems vaikams yra organizuojama viso miesto pastangomis, visa bendruomenė pasijungusi šiam darbui, net verslas.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais vienas vietos verslininkas įrengė garažą ir ten su tais vaikais ardė automobilius, mokė juos, bandė sudominti. Dabar yra skirtos patalpos savivaldybėje, šiuo metu jie ten remontuoja tas patalpas, o vėliau jose galės užsiimti dviračių remontu. Bet juos tie užsiėmimai domina vieną-dvi savaites, vėliau atsibosta ir jie vėl imasi savo darbelių“, – pastebi S. Kazlauskas.

Du kartus apšvarino kavinę 

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Ukmergėje esančios kavinės „Gastro Pub“ direktore Vaida, kuri nukentėjo dėl jaunųjų ilgapirščių vagysčių. Ji pasakoja, kad grupė jaunuolių tris kartus laužėsi į kavinę – du kartus jiems pavyko įsilaužti, o trečias kartas buvo nesėkmingas. 

REKLAMA

„Ne vieną vietą jaunuoliai yra apėję. Pas mus jie buvo tris kartus atėję, du kartus jiems pavyko įlįsti, vieną kartą ne. Du kartus buvo ištuštinta kasa ir apgadintas turtas. Pirmą kartą buvo penki asmenys, vienas atrodė labai mažas, galvojome, kad jam gali būti apie 10 metų. Pradžioje iš kamerų galvojome, kad tai mergaitė. Kitą kartą įsilaužė du asmenys, iš ūgio matėsi, kad jie yra iš vyresnių. 

Nuostolių yra padaryta, bet mes nesitikime, kad jie bus padengti“, – pasakoja Vaida. 

Kavinės direktorė teigia, kad abu kartus jaunuoliai įsilaužė naktį:  „Pirmą kartą buvo įsibrauta 05:30 val. ryte. Man yra baisiausia, kad tokie maži vaikai tokiu laiku gali vaikščioti“.

Kaip teigia Vaida, kartojantis vagystėms buvo nuspręsta stiprinti apsaugą: papildomai įrengtos žaliuzės, durys, apsaugai pajungta signalizacija, pastatyta daugiau garso daviklių.


Rašyti komentarą...
K
Katungas
2019-11-24 21:21:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia steigti daugiau nepilnameciu koloniju, tas juos tikrai sudomins.
Atsakyti
-2

P
Pasipiktines
2019-11-24 21:58:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel nekeicia istatymu siems snargliams ? Idijotu salis!!!
Atsakyti
0

Z
Zigmas
2019-11-24 21:22:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia daugiau bananų ir bus ramu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų