• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ieškodami trijų iš Kauno globos namų tėvų išvežtų vaikų, Lietuvos policininkai bendradarbiauja su partneriais užsienyje.

Ieškodami trijų iš Kauno globos namų tėvų išvežtų vaikų, Lietuvos policininkai bendradarbiauja su partneriais užsienyje.

REKLAMA

„Antra savaitė tikrai vykdomi labai intensyvūs plačios apimties ikiteisminio tyrimo veiksmai, tikrai yra aiškus bendras matymas dirbant su konkrečia prokurore. Tikrai dirbame ne tik Lietuvos teritorijoje, bet ir deriname veiksmus su kai kurių užsienio šalių partneriais“, – pirmadienį žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Pasak jo, vaikų dingimo byloje dirba ne tik Kauno policija, veiksmus vykdo ir kitų apskričių policija, taip pat ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras. 

„Tyrimo metu dirbame su įdomia visuomenės grupe, kuri, kaip jūs žinote, pasivadinusi suverenais. Matome jų gyvenimo filosofiją, tikslus, tai savotiškai policijai yra naujas iššūkis. Tačiau manau, kad anksčiau ar vėliau teigiamas rezultatas bus, dabar labai konkrečių duomenų dėl ikiteisminio tyrimo subtilumų negaliu atskleisti“, – teigė R. Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikai dingo prieš savaitę, praeitą antradienį, apie 9.55 val. Kaune, P. Plechavičiaus gatvėje, nuo vaikų gerovės centro „Pastogė“ vartų, sutuoktiniai galimai savavališkai pasiėmė tris savo 5, 7 ir 9 metų atžalas.

REKLAMA

„Šiuo metu pagrindinis mūsų tikslas yra mūsų tyrimą privesti prie logiškos baigties – surasti ir užtikrinti, kad kalti asmenys pasiektų teismą, o dėl visų kitų scenarijų tikrai glaudžiai bendradarbiaujame su tarnybomis, policija bus pasirengusi įvairiems galimiems scenarijams“, – atsakė R. Požėla, komentuodamas įspėjimus socialiniuose tinkluose, kad radus vaikus gali kilti į Garliavos įvykius panaši protestų banga. 

Praėjusio trečiadienio vakarą, kitą dieną po vaikų dingimo, Kelmės rajone, Tytuvėnų miestelyje aptiktas automobilis „Fiat“, kuriuo galimai pasišalino ieškoma šeima su trimis mažamečiais vaikais.

REKLAMA
REKLAMA

„Asmenų automobilyje nebuvo, paieška vykdoma“, – rašoma Kauno apskrities policijos pranešime. 

Policija jau beveik savaitę ieško trijų vaikų, kuriuos, įtariama, savavališkai iš globos namų išsivežė jų tėvai. Atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 156 straipsnio 2 dalį, dėl vaiko pagrobimo. 

Kaip skelbė teisėsauga, vaikus asmenys išsivežė „VW“ markės automobiliu vokiškais registracijos numeriais.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tėvas, motina ar artimasis giminaitis, pagrobęs savo ar savo artimųjų vaiką iš vaikų įstaigos arba asmens, pas kurį vaikas teisėtai gyveno, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Vaikai iš šeimos buvo paimti birželį.

Kaip skelbta, vaikai nelankė mokyklos, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

Kada taip seima gaudys, vagiancius?
Tupos makakos.
Oj kaip verkia tie masinoj gyvenantys, kad nemoka algu... nei vieno piketo, nei vieno lupancio pro langa, tik vaikosi tevus su vaikais... =))
Požėla - užkietėjęs vaikgaudys. Gal dėl to ir postą savo gavo.
Vaikai nėra mokyklinio amžiaus (bent du tai tikrai), ugdymas nėra privalomas. Nerašo, kad tėvai smurtaujantys ar išgeriantys ar narkomanai. Pagal LR Konstituciją tėvai turi teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus. Tai kodėl iš šeimos buvo paimti visi trys vaikai? ir kodėl tokios pajėgos metamos jų ieškoti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų