Pokyčiai Vilniaus mokyklose: kyla nauji pastatai, pertvarkys ir sovietinius

Netrukus Vilniaus Pašilaičių mikrorajone iškils nauja mokykla, talpinsianti tūkstantį moksleivių. Be to, kad sostinėje statomos dar keturios naujos mokyklos, planuojama pertvarkyti ir senąsias, sovietines ugdymo įstaigas, kad šios labiau tiktų šiuolaikiniams poreikiams.

44

Kol kas šalia Pašilaičiuose esančios Gabijos gimnazijos dar triūsia statybininkai, matyti tik pirmosios pastato užuomazgos, o naujosios mokyklos mikrorajono gyventojai sulauks tik kitąmet.

(44 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje dygsta nauja mokykla tūkstančiui, pokyčiai laukia ir sovietinių pastatų

Talpins tūkstantį moksleivių

Naujasis Gabijos gimnazijos priestatas – beveik 12 tūkst. kv. m erdvė per keturis aukštus, kuriame bus įrengti gamtos mokslų, informatikos ir technologijų kabinetai, laboratorijos, dvi sporto salės, aktų bei choreografijos salės, biblioteka su skaitykla, dailės studija, fotolaboratorija ir mokyklos muziejus.

Be to, naujasis pastatas pritaikytas mokiniams, turintiems judėjimo negalią. Aplink mokyklą bus įrengta pradinių klasių žaidimo-sporto zona, sporto aikštelės, dviračių stoginė ir kt.

Generalinio rangovo bendrovės „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis planuoja, kad pastato vidus bus pradedamas įrenginėti rudens pabaigoje ar žiemos pradžioje.

„Dabar cokolio darbai jau yra pasibaigę, kyla pastato konstrukcijos. Lapkričio-gruodžio mėnesiais planuojama sudėti langus ir eiti į pastato vidaus rengimą. Kaip ir planuota, 2020 metais pastatą planuojame pabaigti“, – tv3.lt trečiadienį kalbėjo L. Laukaitis.

Naujos mokyklos statybos Pašilaičiuose prasidėjo šių metų vasarį.

Spręs ir Perkūnkiemio problemas

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigia, kad Pašilaičiai naujam objektui pasirinkti neatsitiktinai – būtent Gabijos gimnazija susiduria su milžinišku moksleivių skaičiumi. O nauja ugdymo įstaiga aktuali ne tik Pašilaičių, bet ir šalia esančio Perkūnkiemo gyventojams.

„Esame vienoje iš dviejų labiausiai įtemptų Vilniaus vietų dėl mokyklų stygiaus. Šalia yra Gabijos gimnazija, kurioje vienintelėje vaikai dviem pamainomis mokosi. Atskiro pastato pastatymas išspręstų šią problemą bent iš dalies, vėliau reikėtų naujų projektų“, – tv3.lt sakė R. Šimašius.

REKLAMA

Tiesa, kol kas neaišku, ar naujoji mokykla bus gimnazija, progimnazija ar pradinė.

„Čia galutinio sprendimo pilnai įtvirtinta dar nėra. Akivaizdu, kad čia reikia visko, visų klasių vaikų. Natūralu, kad pradinukų poreikis yra. Šitame rajone tarp Pašilaičių ir Perkūnkiemo dar tikrai neužsibaigia darbai. Visi žinome Perkūnkiemio problemas, ten reikės naujų švietimo projektų – ir darželių, ir mokyklų. Jie planuojami, be abejo“, – teigė meras.

Keturios naujos mokyklos

Be naujojo pristato Vilniuje artimiausiu metu ketinama pastatyti dar keturias mokyklas. Kitąmet prie Balsių progimnazijos išdygs 600 moksleivių skirta pradinė mokykla, šio pastato statybos jau pradėtos.

Taip pat kitąmet Pavilnyje, šalia „Vilnios“ mokyklos iškils naujas dviejų aukštų priestatas, kuriame galės mokytis apie 300 moksleivių.

Dviejų aukštų priestato projektas planuojamas ir prie Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos Žirmūnuose, kur galės mokytis dar 300 moksleivių. Šios mokyklos statybas ketinama pradėti šį rudenį.

Kitąmet planuojama pradėti naujos keturių aukštų mokyklos statybas Pilaitėje. Naujame pastate galės mokytis apie tūkstantį moksleivių. Planuojama, kad naująją mokyklą moksleiviai galėtų lankyti nuo 2022 metų rugsėjo.


Rašyti komentarą...
G
Giedrė
2019-07-31 12:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku kad kyla naujos mokyklos, liūdna, kad iš karto jos planuojamos net 1000 vaikų, nors tyrimai ir geriausių mokyklų praktikos teigia, kad saugiausia vaikai jaučiasi mažose mokyklose ir rekomenduojama dideliems miestams orientuotis nors į 600-900 vaikų talpinančias mokyklas. Taigi statant naujas mokyklas vertėtų pasitarti su moksliinkais ir būsimais mokiniais bei jų tėvais
Atsakyti
0

V
Viešintos
2019-07-31 12:21:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stato už mokesčių mokėtojų pinigus, tokie straipsniai gal nori pridengti padarytas rimtas klaidas.
Atsakyti
0

D
Darius
2019-07-31 13:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stato už mokesčių mokėtojų pinigus nes mokesčių mokėtojams pastatas skirtas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų