Poderys: Astravo AE yra ne energetinis, o politinis projektas

Rusijos „Rosatom” paskelbė, kad Astravo atominę ketinama įjungti jau rugpjūčio pradžioje. Prezidentas Gitanas Nausėda nedelsdamas sušaukė Valstybės gynimo tarybos posėdį, tačiau sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis žeria kritikos – esą nieko nedaroma, kad šis projektas būtų sustabdytas. 

Apie situaciją kalbamės su Seimo Ekonomikos komiteto nariu Virgilijumi Poderiu. 

Valstybės gnimo taryba šiandien buvo sušaukta Gitano Nausėdos šaukimu ir pagrindinis darbotvarkės klausimas buvo dėl Astravo atominės elektrinės, valstybės pasirengimo saugoti gyventojus, aplinką. Kaip manote, ar tai paskutinis dalykas, kuris mums lieka, tai galvoti apie gyventojų saugumą? Ar visgi įmanomi dar ir politiniai sprendimai, kurie stabdytų patį projektą? 

Lieka viena iš mūsų pagrindinių nuostatų, kad mes tokios nesaugios elekrinės į savo rinką neįsileisime ir mokėdami pinigus už elektrą mes neremsime, kuris mūsų požiūriu nėra ekonominis, nėra energetinis, o jis yra politinis projektas. 

Bet sustabdyti mes jo jau negalim?

Na, iki paskutinės minutės turim laikytis savo pozicijos, kuri yra, kad nepradėtų veikti nesaugi atominė elektrinė. 

Ta paskutinė minutė jau visai greitai, „Rosatom“ šiandien pranešė, kad rugpjūčio pradžioje įjungs atominę elektrinę, ar jau nėra šaukštai po pietų, kalbant apie kažkokius sprendimus, stabdančius projektą?

Tai mūsų nuostata, kaip matau iš derybininkų, nekinta, bet aš irgi sutinku, kad reikia laikytis iki galo. 

O ką tai reiškia laikytis iki galo? Ką daryti ir ko siekti?

Kreiptis į tarptautines institucijas dėl to, kad jos prisidėtų prie mūsų pozicijos palaikymo, kad tokia elektrinė negali būti paleista veikti, yra pažeista visa eilė tarptautinių konvencijų, tame tarpe ir dėl branduolinės saugos. Ir kitas dalykas, turime laikytis savo pozicijos neremti ekonomiškai ir neįsileisti į savo rinką ir neprisidėti prie išlaikymo.


Rašyti komentarą...
c
cha cha cha
2020-07-16 21:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jeigu ne energetikos projektas, tai ko jus jaudinates del radiacijos?
"Beret news".
Atsakyti
-2

P
Pagoniis
2020-07-17 14:00:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau išgirsti Dalios Grybauskaitė, Andriaus Kubiliaus, atominių jėgainių specialisto Ševaldino nuomonę
Atsakyti
-1

r
romas
2020-07-18 17:05:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Astravo AE tai politinio chamizmo,egoizmo ir ir kvailų ambicijų pasekmė.Ir nereikia kaltinti tik Baltarusiją dėl AE atsiradimo ,nes Lietuva subrandino tokias sąlygas ,kad ji atsirastų.Nuolatinis lojimas vienas ant kito ir nekalbėjimas vienas su kitu ,tai rezultatas tokios situacijos. Dabar belieka susitaikyti su esama situacija nes kažką pakeisti jau seniai per vėlu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų