Po Seimo kontrolieriaus tyrimo Kauno rajono savivaldybė sutvarkė kaimo kelią, taip užbaigdama kaimynų ginčus

Išnagrinėjęs pareiškėjo A. G. skundą, kuriuo Kauno rajono gyventojas prašė Seimo kontrolieriaus tarpininkauti sprendžiant privažiavimo prie pareiškėjo sklypo problemas, Seimo kontrolierius rekomendavo Kauno rajono savivaldybės administracijai įvertinti, ar kelias yra tinkamas naudoti, o jei netinkamas – skirti lėšų kelio remonto darbams.

5

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Kauno rajone išspręstas įsisenėjęs kaimynų ginčas ir sutaisytas kelias

Mastaičių kaimo gyventojas Seimo kontrolieriui nurodė, kad jis negali privažiuoti prie savo sklypo, nes, esą, kaimynas neleidžia važiuoti pro savo sklypą, o aplinkkeliu neįmanoma naudotis dėl itin prastos kelio būklės. Seimo kontrolierius A. Normantas kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą bei Kauno rajono savivaldybės administraciją prašydamas pateikti išsamią informaciją apie pareiškėjo įvardytą problemą.

Nacionalinės žemės tarnybos pateiktame atsakyme tvirtinama, kad kaimynai dėl tiesiamo kelio per kaimynui nuosavybės teise priklausantį sklypą turi susitarti geranoriškai arba kreiptis į teismą dėl servituto nustatymo. Kita vertus, Nacionalinės žemės tarnybos duomenimis, kaimynams privažiuoti prie žemės sklypų sudaryta galimybė aplinkkeliu, kuris, pareiškėjo vertinimu, nėra tinkamas naudoti.

REKLAMA

Seimo kontrolierius rekomendavo Kauno rajono savivaldybės administracijai patikrinti ir įvertinti, ar aplinkkelis yra tinkamas naudoti, o atsižvelgus į patikrinimo rezultatus spręsti klausimą dėl kelio remonto darbų atlikimo.

Atsižvelgusi į Seimo kontrolieriaus A. Normanto rekomendacijas ir įvertinusi kelio dangą, Kauno rajono savivaldybės administracija atliko kelio remonto darbus, taip užbaigdama kaimynų ginčą.

Šių metų rugpjūčio viduryje Seimo kontrolierius Raimondas Šukys taip pat ištyrė skundą, kuriuo priminė Prienų rajono savivaldybės administracijai pareigą rūpintis vietinės reikšmės keliais. „Savivaldybės turėtų imtis visų būtinų priemonių užtikrinti galimybę gyventojams bei kitiems asmenims saugiai važiuoti gatvėmis. Viena iš savarankiškųjų savivaldybių funkcijų – savivaldybių vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūra ir taisymas, saugaus eismo organizavimas“ – išvadoje pažymėjo Seimo kontrolieriaus R. Šukys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų