Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai naktį iš antradienio į trečiadienį (kovo 3 d.) Šalčininkų kelio poste sulaikė cigarečių „Monte Carlo“ kontrabandą. Apie 150 tūkst. Lt vertės nelegalūs rūkalai buvo paslėpti po šaldytų mėlynių kroviniu, vilkiko puspriekabės grindyse.

Baltarusijos piliečio Y. B. vairuojamas krovininis vilkikas „Volvo“ į Lietuvą per Šalčininkų kelio postą įvažiavo apie 1 val. nakties. Muitinės pareigūnams baltarusis pasisakė į Alytų vežantis šaldytų mėlynių krovinį, tačiau muitininkai nusprendė patikrinti puspriekabę-šaldytuvą.

Kaip rodo pareigūnų patirtis, būtent tokių puspriekabių grindyse ir lubose esančiose gamyklinėse ertmėse neretai įrengiamos slaptavietės rūkalų kontrabandai vežti.

Detalaus patikrinimo metu muitininkų įtarimai pasitvirtino – iškrovus šaldytas uogas, puspriekabėse grindyse rasta slėptuvė, kurioje aptikta 23 300 pakelių cigarečių „Monte Carlo Blue“ ir „Monte Carlo Red“. Tokios rūšies cigarečių tarp gabenamos kontrabandos pasitaiko itin retai. Beje, visi rūkalai buvo su baltarusiškomis banderolėmis.

Sulaikytos kontrabandos vertė apie 150 tūkst. Lt.

MKT Vilniaus skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 1 d. (Kontrabanda) ir 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

REKLAMA

Y. B. buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau prokuroro sprendimu jis paleistas už užstatą.

MKT pareigūnai pastebi, jog pastaruoju metu kontrabandos gabentojai į Lietuvą įveža vis naujų rūšių rūkalų (anksčiau absoliučiai dominuodavo cigaretės „Jin Ling“).

Šitaip šią savaitę Marijampolėje buvo sulaikyta 114 dėžių visiškai naujos rūšies – „LD“ cigarečių. Vis dažniau gabenamos „Imperial Classic“, „Viceroy“ ar kitų rūšių cigaretės, kaip jau minėtosios „Monte Carlo“.

MKT nuotraukos


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų