Po pritarimo VDU ir LEU jungtuvėms, pratrūko G. Landsbergis: tai rodo siuntimą po velnių

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas (ŠMK) trečiadienį pritarė nutarimo projektui, kuriuo Seimas paremtų Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų susijungimą, nors Vyriausybė prašo palaukti, kol darbo grupė parengs aukštojo mokslo tinklo pertvarkos planą.

Trečiadienį komiteto posėdyje už nutarimo projektą „Dėl pritarimo Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto reorganizavimo sujungimo būdu“ balsavo septyni komiteto nariai, trys susilaikė. Toliau šis nutarimo projektas bus teikiamas svarstyti Seimui, kur ir bus priimtas galutinis sprendimas. Šis klausimas komiteto posėdyje sulaukė itin didelio susidomėjimo ir diskusijų. Visgi, buvo priminta, kad ministerijai šis jungimosi projektas buvo pateiktas prieš pusantrų metų ir jokio atsako, reakcijų nebuvo iki dabar. 

Darbo grupė kelia abejonių

Premjero sudarytai darbo grupei dėl aukštojo mokslo pertvarkos plano vadovaujanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė mano, kad sprendimai dėl Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto dabar neturėtų būti priimami. Jos teigimu, reikėtų palaukti, kol išvadas pateiks darbo grupė, ji darbą turi baigti iki balandžio pabaigos. Tokią nuomonę komiteto posėdyje išsakė ir premjero atstovė.

Sausį premjeras Saulius Skvernelis su švietimo ir mokslo ministre J.Petrauskiene pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius.

Premjero darbo grupė jau yra sutarusi, kad Lietuvoje galėtų likti trijų tipų universitetinės aukštosios mokyklos: klasikinis plačios aprėpties universitetas, technologijos universitetas ir specializuota akademija. Pastarieji du tipai gali būti plačios aprėpties universiteto dalimi.

Vilniuje ir Kaune siūloma telkti po vieną klasikinį universitetą. Taip pat jau sutarta, kad tos pačios krypties studijos viename mieste neturėtų būti dubliuojamos. Be to, darbo grupė yra nutarusi, kad Vilniaus universitetų filialai Kaune ir Kauno universitetų filialai Vilniuje nėra tikslingi, tačiau didžiųjų universitetų filialai galėtų veikti mažesniuose miestuose, jei juose būtų pakankamas aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų poreikis.

REKLAMA

Abejonių dėl sudarytos grupės neslepia nei VDU, nei LEU atstovai. Pasak jų, jaučiamas aiškus interesų konfliktas ir šališkumas. Todėl prognozuoti Seimo sprendimą – itin sunku.

G. Landsbergis nesusilaikė

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis labiau aptarinėjami švietimo pokyčiai. Vos aprimus diskusijoms dėl mokslo metų trukmės ilginimo, netyla kalbos apie dviejų universitetų jungimą. Juolab pabrėžiama, kad tai ne vienadienis sprendimas ir negali būti neatsakingai priimtas. Visgi, balsavimas sukėlė įvairias reakcijas.

„Iš principo, kas buvo padaryta. Ir premjerui, ir jo suburtai ekspertų komandai, švelniai tariant, buvo pasiųsti po velnių“, - iškart po pritarimo nevyniodamas į vatą rėžė konservatorių lyderis.

Portalui tv3.lt Gabrielius Landsbergis tvirtino, kad su šiuo sprendimu reikėjo palaukti tik vieną mėnesį, kad būtų bendras veikimas su premjeru.

„Aš manau, kad tai akivaizdžiai parodė, kiek Seime reiškia premjeras. Visiškai nerūpi jo nuomonė, nei ministerijos. Juolab, ministrė šiame posėdyje pasakė, kad su projektu buvo supažindinta tik šiandien ryte. Į Vyriausybės nuomonę nebuvo visiškai atsižvelgta. Ir juokingiausia, kad šiame posėdyje opozicija palaikė šį sprendimą“, - kalbėjo G. Landsbergis.

Regis, Seimo ir Vyriausybės atstovai irgi neramina šis jungimas, kaip ir švietimo bendruomenes.

Universitetai mato kitas priežastis

Komitete jungimo sąlygas ir principus pristatęs VDU rektorius Juozas Augutis atskleidė planą su detalėmis ir reikalingomis pinigų sumomis. Prieš metus pateiktame projekte buvo kalbama apie įspūdingą jungimosi sumą – apie 54 mln. eurų. Šiandieniame posėdyje pabrėžta, kad tokios sumos neprireiks ir kalbama tik apie kelis milijonus eurų.

LEU Senato pirmininko Audroniaus Vilko nuomone, šios kliūtys ir aršios diskusijos kyla dėl interesų konfliktų.


Rašyti komentarą...
:
:D
2017-03-29 13:05:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur tik publikuoja G.Landsbergio nuotraukas- tai būtinai iš arti ir BŪTINAI su įspūdingomis veido išraiškomis.
Atsakyti
0

T
Taip jau yra
2017-03-29 13:15:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko stebėtis, matyt paveldima: senelis šniaukrodamas per nosį laidydavo kandžius juokelius, anūkėlis vaikšto su nuskriausto mažvaikio išvaizda - kiekvienam savo
Atsakyti
-3

J
Jurga
2017-03-29 14:07:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
P R A T R Ū K O ......................toks įspūdis, kad kitokio žodžio žiniasklaida nemoka. Pratrūkti gali maišas.......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų