Po Pinskuvienės paviešintų skaičiavimų – tyrimas dėl duomenų naudojimo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad Širvintų merei Živilei Pinskuvienei paskelbus apie nagrinėtus COVID-19 sergančiųjų sąrašus, pradėtas asmens duomenų saugumo pažeidimo tyrimas. 

Kaip rašo portalas 15min.lt, dėl šio tyrimo NVSC negali pateikti išsamesnės informacijos, kaip į Ž.Pinskuvienės rankas pateko nenuasmeninti COVID-19 pacientų duomenys.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) patvirtino skundą iš NVSC gavusi.

Vasario 4 dieną Ž. Pinskuvienė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad nagrinėdama COVID-19 pacientų sąrašus, juose aptiko neatitikimų. 

„Tačiau įdėmiau panagrinėjus sąrašus, juose atrandame ir Savivaldybės administracijos darbuotoją, ir kitų įstaigų darbuotojų, jau seniai pasveikusių ir porą mėnesių einančių į darbą. Ir žmogų, kuriam COVID-19 liga buvo nustatyta atlikus testą grįžus iš užsienio dar rudenį. Jis praėjus saviizoliacijos laikui, vėl sėkmingai išvykęs atgal į šalį, kurioje dirba“, – rašė Širvintų merė.

Kiek vėliau Ž. Pinskuvienė patikslino vertinusi nuasmenintus duomenis.

Po šio įrašo aiškintis, dėl ko nesutampa duomenys, turėjo ir NVSC direktorius, ir Sveikatos apsaugos ministras.

Tuo metu Statistikos departamentas po merės pareiškimų apie netikslią statistiką išplatino savo atsakymą – politikės žodžius pavadino melagienomis.

VDAI pažymi, kad asmens duomenų tvarkymas savaime nėra draudžiamas, tačiau jis turi būti atliekamas laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų.


Rašyti komentarą...
S
Senas dzukas
2021-02-18 08:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb, merė, Jus atlikote puiku darbą, kur buvo galima kiekvienam merui tai atlikt, nes ši valdžia mums pridaro ir dar kiek pridarys žalos, jiems ne tas rūpi, jie kovoja kuriam pirmiau ilysti į eterį tokios valdžios Lietuva dar neturėjo, Dėkui Jums
Atsakyti
-3

S
ST
2021-02-18 08:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ną ką prasidėjo pietus kas greičiau suvalgys be garnyro . Laikykis Mere
Atsakyti
-1

U
Ui
2021-02-18 09:05:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik Širvintų merė naršė statistikos ,sveikatos sist.duomenis,bet ir kitų miestų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų