Po lobistų sulaikymo STT pareigūnai apsilankė ir Seime: susirinko dokumentus Sutkų prašoma suimti

Po paskelbimo apie korupcijos bylą ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus bei Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidento Manto Zalatoriaus ir dar keturių asmenų sulaikymo Specialiųjų tyrimų pareigūnai antradienį po pietų apsilankė ir Seime. STT pareigūnai susirinko reikiamus dokumentus.

„Seime vakar lankėsi STT pareigūnai. Pateikėme jiems dokumentus, bet daugiau nieko negalime komentuoti, nes vyksta tyrimas ir pasirašėme, kad neatskleisime detalių. Tiesiog galiu patvirtinti tik patį faktą. Ten dalyvavo kancleris, todėl turėčiau pasitikslinti dėl vizito laiko“,  –  tv3.lt teigė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vadovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė ir pažymėjo, kad kažkokių apklausų nebuvo.

Generalinė prokuratūra trečiadienį kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą dėl pirmadienį sulaikyto V. Sutkaus suėmimo. Kaip BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė, teisme yra gautas prokuratūros prašymas V. Sutkui skirti suėmimą, tačiau posėdžio laikas dar nėra paskirtas. 

REKLAMA

V. Sutkus buvo sulaikytas ikiteisminiame tyrime dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Kaip skelbė BNS, M. Zalatorius po apklausos antradienį paleistas į laisvę, tai pranešė jo advokatas Aidas Mažeika: „Jis namie. Vakar vakare paleistas po apklausos.“

Pasak advokato, M. Zalatoriui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, įtariamojo namuose antradienį atlikta krata: „Nuo ryto pas jį buvo atlikta krata (...) Namuose, darbo vietoje, automobilyje – tradiciškai.“

A. Mažeika taip pat pridūrė, kad kol kas tiek jis, tiek jo ginamasis susilaiko nuo komentarų apie teisėsaugos vykdomą tyrimą.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra apie šį ikiteisminį tyrimą pranešė antradienį. Taip pat pranešta apie V. Sutkaus ir Lietuvos bankų asociacijos prezidento Manto Zalatoriaus bei dar keturių „verslo pasaulio“ asmenų sulaikymą, tačiau konkrečiai teisėsauga nenurodė, kokie įtarimai pareikšti sulaikytiesiems.

„Asmuo yra laikomas įtariamuoju nuo sulaikymo momento. Nedetalizuojame šiuo metu, kokie įtarimai kuriam asmeniui yra pareikšti“, – BNS patikslino STT atstovė Renata Keblienė.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams. Teisėsauga teigė besiaiškinanti V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose. 

Pasak jam atstovaujančio advokato Aido Mažeikos, M. Zalatorius iš sulaikymo buvo paleistas antradienį vakare. Jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.


Rašyti komentarą...
T
Taigi
2020-06-03 11:38:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau zalatoriu isleido? Ar grybauskaite dave isakyma?
Dabar garantuoju i ekranus lis visoki advokatai, teises "profesoriai" , libkonsevu elitas ir aiskins, kokie jie nekalti avineliai, pazeistos zmogaus teises, konstitucija ir t. t. Kol avys patikes.
Ir vel bus, kaip visada. Sakalai vaikscios laisveje...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų