• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį buvo planuojamas Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos suvažiavimas, tačiau po partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio laiško suvažiavimas tą dieną buvo atšauktas.

Šeštadienį buvo planuojamas Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos suvažiavimas, tačiau po partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio laiško suvažiavimas tą dieną buvo atšauktas.

REKLAMA

TS-LKD vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis pranešė kolegoms, kad buvo gautas G. Landsbergio laiškas dėl suvažiavimo datos, todėl vėliau priimtas sprendimas suvažiavimo laiką perkelti po savaitės – į rugsėjo 26 d., sekmadienį.

G.Landsbergis suvažiavime turi būti oficialiai paskelbtas partijos pirmininku, kad vadovaus dar vieną ketverių metų kadenciją. G. Landsbergis naujuoju partijos pirmininku jau yra patvirtintas tarybos nutarimu ir atitinkamo dokumento suvažiavime tvirtinti dar kartą nereikia.

Paaiškino, kodėl negali dalyvauti suvažiavime

G.Landsbergis bendrapartiečiams išplatino laišką, kuriame apgailestauja, kad negali dalyvauti suvažiavime, nes išvykęs su vizitu JAV.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuva šiuo metu susiduria su daugybe iššūkių vienu metu, kuriuos gavę žmonių pasitikėjimą per rinkimus, turime pareigą ir atsakomybę atremti. Kovojame ne tik su Covid-19 sukelta pandemija, bet ir su Lietuvai nedraugiškų valstybių vykdomu spaudimu bei hibridine agresija.

REKLAMA

Šiuo metu už Lietuvos sienų vyksta „Zapad 2021“ karinės pratybos, kuriose dalyvauja Rusija ir Baltarusija. Tebesitęsia Lukašenkos režimo vykdomos hibridinės atakos ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš visas ES nares organizuojant neteisėtų migrantų srautus.  Susiduriame ir su komunistinės Kinijos diplomatiniu ir nesąžiningu ekonominiu spaudimu dėl Lietuvos taikaus siekio plėtoti abiem pusėm naudingus ekonominius ir kultūrinius dvišalius santykius su Taivanu.

REKLAMA
REKLAMA

Visų šių įvykių kontekste užsienio politikoje vadovaujamės pamatinėmis laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių vertybėmis, aktyviai prisidedame prie mūsų partnerių NATO ir ES pastangų ginti demokratijos ir laisvės erdvę regione ir pasaulyje.  Lietuvos principinga vertybinė laikysena ir veikimas užsienio politikoje sulaukia didelio tarptautinio dėmesio, įvertinimo ir palaikymo“, – laiške rašė jis.

G. Landsbergis pranešė, kad prieš keletą dienų sulaukė kvietimo būtent šią savaitę atvykti į Vašingtoną ir atstovauti Lietuvai bei dvišaliame formate susitikti su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra itin svarbus įvykis mūsų šaliai ir Lietuvos vykdomos užsienio politikos įvertinimas ir proga kartu su JAV pagalba spręsti svarbiausiu mūsų ir regiono saugumo iššūkius.

Amerikos parama atremiant autoritarinių režimų spaudimą, užtikrinant Lietuvos saugumą ir ginant demokratines vertybes šiuo sudėtingu laikotarpiu yra itin svarbi mūsų valstybei, todėl kaip Lietuvos užsienio reikalų ministras privalau dalyvauti šiame susitikime.

Atsižvelgiant į tai, kad numatomas vizito į JAV laikas sutampa su partijos Suvažiavimu, mano prašymu TS-LKD vykdomasis sekretorius artimiausiu metu kreipsis į Priežiūros komitetą prašydamas, kad vadovaujantis partijos Įstatais būtų įvertinta galimybė perkelti XXV TS-LKD Suvažiavimą į vėlesnę datą. Iššūkiai, su kuriais susiduria šiandien Lietuva yra išskirtiniai, ir mūsų pareiga bei atsakomybė prieš valstybę bei mūsų piliečius reikalauja juos atremti kartu su mūsų svarbiausiais strateginiais partneriais. Todėl apgailestaudamas dėl galimų laikinų nepatogumų, nuoširdžiai viliuosi, kad suprasite tokio sprendimo motyvus, o susitikti gyvame suvažiavime galėsime pačiu artimiausiai įmanomu metu“, – laiške rašė TS-LKD pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų