Po Europos Komisijos reikalavimų dėl biudžeto – ministrės reakcija

Europos Komisijai pareikalavus Lietuvos pasiaiškinti dėl 2017 metų biudžeto projekto, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia, kad Komisija nori papildomos informacijos dėl Vyriausybės prašomos išimties - didesnio deficito, nuo kitų metų įgyvendinant naują socialinį modelį. Tuo metu Finansų ministerija teigia, jog Komisija neprašo papildomų paaiškinimų dėl biudžeto ir nekomentuoja spalio 17 dieną jai pateikto projekto.

„Jiems (Komisijai - BNS) niekas neužkliuvo, tiesiog mes prašome išlygos dėl struktūrinės reformos - socialinio modelio, todėl jie prašo paaiškinimų, ar gali duoti tą išlygą. Mes turime tik tokią informaciją, dar nėra jokio vertinimo, ir tai nieko nereiškia absoliučiai, nes jie vertins galutinai tuomet, kai nauja Vyriausybė pateiks biudžeto projektą“, - BNS sakė R.Budbergytė.

Pasak jos, svarbu, kad biudžeto projektas, kurį būsima nauja Vyriausybė ir Seimas turėtų koreguoti, nebūtų pablogintas.

„Dar ne laikas, jie tai padarys, kai bus nauja Vyriausybė. Mums reikėtų baimintis, kad nepadarytume blogiau negu dabar pateiktas biudžeto projektas. Mūsų siekis, kas bebūtų koalicijoje, tikrai prisilaikyti nustatytų reikalavimų, siekti mūsų vidutinio tikslo, nes gi svarbu, kokie rodikliai bus 2018 ir 2019 metais“, - tikino R.Budbergytė.

REKLAMA

Finansų ministrės teigimu, ministerija dar negavo oficialaus EK kreipimosi - apie jį informavo Lietuvos finansų atašė Briuselyje.

Pasak viešai paskelbto Europos Komisijos kreipimosi, norima patikinimo, kad naujoji Vyriausybė kuo greičiau pateiks kitų metų biudžeto projektą bei patvirtins įsipareigojimus dėl tolesnio struktūrinių reformų įgyvendinimo.

„Mes siekiame patikinimų iš Lietuvos valdžios institucijų artimiausiomis dienomis, kad naujoji Vyriausybė kuo greičiau po to, kai pradės veiklą, pateiktų atnaujintą biudžeto projektą Komisijai ir Euro grupei ir jo kontekste patvirtintų savo įsipareigojimus tęsti struktūrinių reformų įgyvendinimą“, - rašoma EK laiške.

Finansų ministerija pranešė, kad suformavus naują Vyriausybę, Lietuva biudžeto projektą turės pakartotinai pateikti Komisijai, kaip ir numatyta procedūriniuose dokumentuose. Išvada dėl biudžeto projekto bus pateikta lapkričio mėnesį.

„Laiške Lietuvai EK patvirtina, kad gautas Lietuvos kreipimasis pasinaudoti ES Stabilumo ir augimo reglamente numatytu lankstumu, vykdant struktūrines reformas - socialinį modelį. Kartu Komisija atkreipia dėmesį, kad galutinis biudžeto projekto ir struktūrinių reformų įvertinimas bus pateiktas, kai jau naujojo Seimo suformuota Vyriausybė pakartotinai pateiks biudžeto projektą ir patvirtins struktūrinių reformų tęstinį įgyvendinimą“, - pranešė ministerija.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų