Po B. Markausko pasitraukimo – pirmas prezidentės komentaras

Sprendimas dėl Broniaus Markausko pasitraukimo iš žemės ūkio ministro pareigų taps pagrindu konstruktyviam valdžių bendradarbiavimui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Priimtas sprendimas dėl žemės ūkio ministro pasitraukimo sveikintinas. Tikiuosi, kad tai sudarys gerą pagrindą konstruktyviam bendradarbiavimui su Vyriausybe ir Seimu“, - trečiadienį teigė šalies vadovė komentare, kurį BNS perdavė jos Spaudos tarnyba.

D. Grybauskaitė anksčiau yra raginusi B. Markauską trauktis iš pareigų, teigdama, jog nemato galimybių jam toliau dirbti.

„Aš manau, kad nei politinės, nei moralinės teisės likti poste toks ministras nebeturi. Jis ją prarado“, – prieš kelias savaites transliuotame interviu LRT radijui sakė šalies vadovė. Pasak jos, ministro reputacija kenktų Lietuvos įvaizdžiui Europos Sąjungos derybose dėl žemės ūkio finansavimo po 2020 metų.

„Jeigu Vyriausybės vadovas ir valdančioji dauguma manys, kad toks ministras jiems tinkamas, labai apgailestauju, kad mes turime tokią valdančiąją daugumą“, – yra sakiusi šalies vadovė.

REKLAMA

Premjeras S. Skvernelis tąkart atkirto nepasiduosiantis šalies vadovės spaudimui ir žadėjo priimti principingą sprendimą savarankiškai, pareiškė lauksiantis teisėsaugos institucijų išvadų.

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio S. Skvernelis pranešė, jog dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių pastaruoju metu kritikos sulaukęs B. Markauskas traukiasi iš pareigų. Premjeras pabrėžė, jog toks paties ministro apsisprendimas svarbus ir Vyriausybės ir valstybės stabilumui.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-04-25 18:39:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau ,kad apsispendimą nulėmė dviejų valdžios vyrų pokalbis. Graži pabaiga.
Atsakyti
0

j
jonas
2018-04-25 18:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
isverstaake dalia susikta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų