Plėšikai netoli Klaipėdos buvo sužvėrėję: aukai grasino nupjauti pirštą, jei nenusimaus auksinio žiedo

Viena Klaipėdos regione siautėjusi plėšikų gauja išgirdo teismo nuosprendį. Du vyrai ir moteris dėl savo nusikaltimų buvo pasiųsti už grotų.

Trijulė darbavosi itin intensyviai – bylos duomenimis, vos per 11 dienų įvykdyti mažiausiai keturi plėšimai, daugeliu atveju buvo panaudotas smurtas, pasitelkti grasinimai.

Tik vieną nusikaltimą trijulė įvykdė veikdami visi kartu. Kituose dalyvaudavo abu vyrai arba vienas iš jų.

Apsimetė kaimynais

Nusikaltimai prasidėjo 2019 m. gruodžio 13-ąją. Tąkart Darius B. ir Virginijus P. apie 1 val. nakties, veikdami bendrininkų grupe bei turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą, pasibeldė į nukentėjusiojo P. P. gyvenamojo namo duris sakydami, kad atėjo kaimynas.

Nukentėjusiajam P. P. atrakinus duris, užsidėję kaukes ant veidų jie įsibrovė į vidų. Tada jie pradėjo bauginti nukentėjusįjį, sudavė jam į veidą.

Nuo smūgio nukentėjusiajam P. P. pargriuvus, plėšikai prispaudė jį prie grindų, grasino vyrui plaktuku ir peiliu.

Tokiu būdu pavartoję prieš jį fizinį smurtą ir atėmę galimybę priešintis įbaugino nukentėjusįjį. Būdamas įbaugintas vyras nuvedė juos abu į kambarį ir atidavė turėtus 290 eurų.

Apiplėšė prekybos kioską

Vos po trijų dienų, gruodžio 16-ąją, tas pats Darius B. ir Virginijus P. apie 19.50 val. įėjo į prekybos paviljoną–kioskelį.

Bylos duomenimis, Darius B. kumščiu sudavė du kartus pardavėjai į veidą, po to jo sėbras pridėjo dar vieną smūgį.

Tąkart jie iš kasos aparato pagrobė įmonei priklausantį turtą – 50 eurų, nuo ledų šaldytuvo – du „Rinkuškių“ alaus butelius ir tris sausainių pakelius. Bendrais veiksmais padaryta 57,17 eurų turtinė žala.

Grasino nupjauti pirštą

Prabėgo savaitė ir gruodžio 23-ąją nusikaltėliai ėmėsi naujo apiplėšimo plano. Šįkart prie dviejų vyrų prisijungė ir Gabrielė K.

Apie 20 val. trijulė įsibrovė į patalpą ir plėšimo būdu pagrobė svetimą turtą. Gabrielei K. įėjus į S. N. namą ir bendraujant su nieko neįtariančiu vyru, Darius B. kartu su Virginijum P. nepastebėti pateko į vidų.

REKLAMA

Priėję iš už nugaros prie sėdinčio S. N., jie sudavė jam rankomis ir kojomis ne mažiau kaip 10 kartų į galvą, grasindami nupjauti pirštą liepė nukentėjusiajam nusimauti nuo piršto 1 000 eurų vertės auksinį žiedą.

Gabrielė K. iš nukentėjusiojo piniginės ištraukė banko mokėjimo kortelę, su kuria vėliau iš bankomato paėmė 170 eurų. Taip pat buvo pagrobtas mobiliojo ryšio telefonas,

Tokiais bendrais veiksmais trijulė sukėlė nukentėjusiajam S. N. fizinį skausmą ir plėšimo būdu pagrobė vyrui priklausantį turtą, kurio bendra vertė 1310 eurų.

Nusikaltimus vykdė ir vienas

Tų pačių metų gruodį Darius B. pats vienas įvykdė keletą nusikaltimų. Pirmiausia, jis iš pažįstamos moters buto, kurio raktus pastaroji buvo jam davusi, kad šis prižiūrėtų butą, vyras pagrobė 100 eurų vertės skalbimo mašiną „Samsung“, 70 eurų vertės dujinę viryklę, 150 eurų įkainotą šaldytuvą „Samsung“, kitus buities prietaisus ir reikmenis. Bendrai moteriai buvo padaryta 1628 eurų žala.

Tas pats Darius B. teismo buvo pripažintas kaltu ir dėl dar vieno plėšimo. 2019 m. gruodžio 24 d., apie 00.34 val., Darius B. trenkė į veidą nukentėjusiajai J. M., tuo sukeldamas fizinį skausmą.

Grasindamas rankoje turėtu kirviu bei sakydamas, kad užmuš, nukentėjusiajai iš kišenės ištraukė mobiliojo ryšio telefoną (250 eurų vertės) bei buto raktus. Tiesa, iš buto jis nieko pagrobti nebesuspėjo.

Paskyrė įkalinimo bausmes

Nieko keisto, kad būtent Dariui B. buvo paskirta griežčiausia įkalinimo bausmė. Kaltu pripažintam vyrui iš pradžių skirtas laisvės atėmimas 9 metams. Netrukus bausmė sutrumpinta trečdaliu – iki 6 metų.

Tačiau plėšikas ir smurtautojas pateikė apeliaciją, kuri kiek pataisė jo situaciją. Lietuvos apeliacinis teismas, subendrinęs visas Dariui B. paskirtas bausmes, nusprendė, kad jis už grotų turi praleisti 5 metus.

Virginijus P. taip pat buvo pripažintas kaltu dėl kelių plėšimo epizodų. Jam iš pradžių paskirtas laisvės atėmimas 6 metams. Bet dėl kaltės pripažinimo, bausmė iškart sutrumpinta trečdaliu – iki 4 metų. Virginijus P. nepanoro teikti apeliacijos.

Lengviausiai išsisuko vieninteliame nusikaltime dalyvavusi Gabrielė K. Jai paskirtas laisvės atėmimas 2 metams. Nors nuteistoji skundė nuosprendį, bet šis apeliacinėje instancijoje liko nepakeistas.


Rašyti komentarą...
A
Anonimas
2021-02-20 19:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per mažai davė.
Atsakyti
0

A
Anonimas
2021-02-20 19:40:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per mažai davė.
Atsakyti
0

Įdomu
2021-02-20 21:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar prieš tokius,, morozus,, gintis galima? Manau, kad ne.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų