• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisiamųjų suole Švenčionių gyventojas atsidūrė dėl smurto artimoje aplinkoje. Nuo vyro nukentėjo žmona. Teisme paaiškėjo pikantiškos priežastys, kurios lėmė smurto protrūkį.

Teisiamųjų suole Švenčionių gyventojas atsidūrė dėl smurto artimoje aplinkoje. Nuo vyro nukentėjo žmona. Teisme paaiškėjo pikantiškos priežastys, kurios lėmė smurto protrūkį.

REKLAMA

Bylos duomenimis, kaltinamasis Vytautas S. smurtaudamas nežymiai sutrikdė sveikatą savo žmonai.

2023 m. kovo 9 d. apie 4 val. bute, kilus žodiniam konfliktui su sutuoktine, jis virtuvėje tyčia tris kartus kumščiu trenkė moteriai į veidą.

Griūdama ant grindų moteris dar trenkėsi į radiatorių. Jai atsikėlus, vyras sudavė dar kelis smūgius į įvairias kūno vietas.

Po mažiau nei savaitės smurtas vėl pasikartojo. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Vytautas S. moterį pargriovė ant grindų, rankomis tempė už plaukų į miegamąjį.

Spirdamas sutuoktinei mažiausiai vieną smūgį į nugaros sritį ir mažiausiai vieną kartą į kitas kūno vietas, padarė moteriai plėštinę žaizdą kairėje blauzdoje ir poodines kraujosruvas nugaros, kojų, sėdmenų srityse.

REKLAMA
REKLAMA

Sužinojo apie neištikimybę

Kaltinamasis pripažino kaltę dėl nusikalstamų veikų padarymo. Dėl 2023 m. kovo 9 d. padaryto nusikaltimo paaiškino, kad konfliktas su žmona prasidėjo 2023 m. kovo 8 d. vakare.

REKLAMA

Jis pasveikino žmoną su kovo 8-ąja, kartu padengė stalą, vaišinosi, apie 21 val. jis išvedė šunį į lauką. Grįždamas į butą išgirdo žmonos pokalbį telefonu su jo draugu.

Susijaudino dėl to, ką išgirdo, paprašė žmonos pasiaiškinti. Paėmė žmonos telefoną, perskaitė jos susirašinėjimą su minėtu draugu.

Suprato, kad žmona buvo jam neištikima su jo draugu. Jie su žmona barėsi iki 4 val. ryto. Žmona buvo gerokai išgėrusi, prašė atiduoti telefoną, kurio jis atiduoti nenorėjo, nes matė, kad tas asmuo vis rašo žmonai.

REKLAMA
REKLAMA

Konflikto metu sudavė žmonai tris smūgius kumščiu į veidą, smūgius sudavė virtuvėje. Žmonai sudavė, nes buvo supykęs, negalėjo atleisti, kad, gyvendama santuokoje su juo, turėjo draugą.

Nuo suduotų smūgių moteris pargriuvo ant grindų ir susižalojo. Matė, kad griūdama ji atsitrenkė į stalą ir susižalojo. Po to pamatė, kad žmonos dešinės pusės antakis buvo apibrozdintas ir kraujavo, ji nubėgo į vonią.

Pargriuvusi žmona gulėjo neilgai, praktiškai iš karto atsikėlė ir nubėgo į vonią. Pripažįsta, kad po to, kai žmona atsikėlė, žmonai sudavė dar ne mažiau kaip tris smūgius į įvairias kūno vietas, nes buvo labai susijaudinęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvykio dieną buvo blaivus, alkoholio nevartojo, sutuoktinė gėrė vyną. Nuo suduotų smūgių sutuoktinė patyrė sužalojimus, dėl kurių kitą dieną vežė ją į Antakalnio polikliniką – sutuoktinei ant veido buvo hematomos ir jai buvo gėda eiti į darbą.

Taip pat paaiškino, kad dėl 2023 m. kovo 15 d. padaryto nusikaltimo pripažįsta visiškai. Tą dieną konfliktas su sutuoktine kilo po to, kai jis, apmokėdamas telefono sąskaitas, iš išklotinių pamatė, kad sutuoktinė vis tiek bendrauja su tuo pačiu draugu, ir paprašė jos pasiaiškinti dėl to.

REKLAMA

Konfliktas vyko virtuvėje, prisimena, kad rankoje turėjo virtuvinį rankšluostį. Konflikto metu paėmė žmonos telefoną, nes tas draugas vėl rašė SMS, žmoną pastūmė, todėl ji pargriuvo ant grindų ir susižalojo kairės kojos blauzdą.

Miegamajame nesmurtavo, abu apsiramino, žmona išėjo į balkoną. Visų konflikto detalių tiksliai neprisimena, kaltę dėl visų kaltinime nurodytų smūgių pripažįsta.

Įvykio dieną buvo neblaivus – išgėręs alaus, blaivus taip nebūtų pasielgęs. Po įvykio žmoną užrakino bute ir išėjo. Žmoną bute užrakino, nes tas draugas norėjo atvažiuoti ir jo žmoną išsivežti.

REKLAMA

Nuo 2023 m. kovo 15 d. su žmona negyvena, kreipėsi dėl skyrybų. Nuoširdžiai gailisi, kad du kartus smurtavo prieš žmoną, pasižada ateityje nenusikalsti. Ikiteisminio tyrimo metu kaltės nepripažino, nes buvo labai supykęs dėl žmonos neištikimybės, jautė nuoskaudą, šiuo metu viską apgalvojo, suprato, kad kaltas dėl to, kad smurtavo.

Sutuoktinės atsiprašė telefonu, prašė, kad grįžtų namo, norėjo pakalbėti apie susidariusią situaciją, buvo nuvažiavęs, paliko jai gėlių. Gal po savaitės per kitą asmenį perdavė žmonai gėlių, mano, kad sutuoktinė jam atleido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Santuokoje su ja gyveno 25 m., 5 m. kartu gyveno iki santuokos. Ankščiau žmonos neištikimybės atvejų nėra buvę. Žalos sutuoktinei neatlygino, nes nežino jos sąskaitos banke numerio. Su nukentėjusiosios ieškiniu sutinka iš dalies, įsipareigoja atlyginti dalį – 1 tūkst. eurų.

Gyvenimas pasikeitė

Nukentėjusi moteris dėl civilinio ieškinio paaiškino, kad jį palaiko visa apimtimi ir prašo jį patenkinti.

Jai padaryta neturtinė žala, nes moteris patyrė išgyvenimų dėl smurto – buvo sumušta, patyrė stresą, dėl sužalojimų buvo nedarbinga, iki šiol patiria psichologinius išgyvenimus, nesijaučia saugi, pasidarė jautri, greitai susigraudina, suprastėjo miegas, kartkartėmis naktimis šaukia, nuo sužalojimų liko randas iki šiol.

REKLAMA

Dėl suprastėjusios savijautos į psichologą, psichoterapeutą nesikreipė, nors turėjo kreiptis, nes buvo apėmusi depresija.

Po 2023 m. kovo 9 d. patirto smurto kreipėsi į šeimos gydytoją Antakalnio poliklinikoje, gydėsi tris savaites, vartojo nuskausminamuosius vaistus.

Gydytoja siūlė pratęsti nedarbingumą, bet ji nesutiko, išėjo į darbą, nes reikėjo pinigų – kaltinamasis išvarė ją iš namų, ji neturėjo kur gyventi, prarado viską, ką kūrė 30 metų.

REKLAMA

Turėjo išlaidų vaistams ir kelionei į Vilnių pas medikus, tačiau tai patvirtinančių dokumentų neturi.

Kaltinamasis iki šiol jos tiesiogiai neatsiprašė, atsiprašė per trečiąjį asmenį. Su kaltinamojo siūlomu neturtinės žalos atlyginimo dydžiu – 1 tūkst. eurų, moteris nesutiko.

Teismo sprendimas

Teismas nusprendė Vytautą S. pripažinti kaltu dėl smurto prieš žmoną ir paskirti bausmę – laisvės apribojimą 1 metams be intensyvios priežiūros.

Vyrui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose. Tą padaryti jis įpareigotas per 4 mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nukentėjusiosios ieškinį nuspręsta patenkinti iš dalies. Moteriai iš smurtautojo priteista 1,5 tūkst. eurų neturtinė žala. Dar 1 tūkst. eurų vyras turės pakloti už moterį atstovavusį advokatą.

Nuosprendis per 20 d. nuo paskelbimo dienos, kaltinamojo – nuo nuosprendžio kopijos išsiuntimo dienos, gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmus.

Vyras dirba, taupo, perka nama. Zmona pajoja ant kito koto ir gauna puse, o gal net ir visa nama kad galetu gyventi ten su savo nauju kotu. O jei turit vaiku, tai dar mokesi "vaikam pinigus" kuriuos zmona k**va naudos linksmintis su nauju savo kotu tavo pacio name. Bet tik pasakyk zodi ar p*stelk viena per snukeli iskarto sesi... Nesizenikit, jei zenijates pasirasykit kad turtas tik jusu.
Bet jei moteris trenke vyrui, tai vyras nusipelne, taip? Taigi visiem lygios teises. Nesokinek ant kito slagbaumo ir nereikes melynai buti.
Santuoka yra baisus dalykas. Partneris galvoja, kad igyja teise valdyti kita zmogu... reikia tiesiog gyventi kartu susimetus. Jei kas nepatinka iseini ir viskas. Nes kitas zmogus nera tavo nuosavybe. Kad va nebutu smurto seimoje.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų